A legelső, 1950-es évekből származó Tudor búvárórák formájából, az 1960-as évek Tudor Submarinerek Snowflake mutatóiból és még néhány korai Tudor design elemeiből összegyúrt Black Bay sorozat igazi sikersztori. A 2012-ben megjelent első, még rózsás logóval készült Black Bay-ek óta számtalan változatban készültek el.
Az első típusok ETA szerkezetét időközben kicserélték saját fejlesztésűre és a logó is pajzsra változott. A klasszikus acéltok mellett készült Black Bay fekete bevonatos, bronz, arany és ezüst tokkal is, most pedig megérkezett a kerámia változat. Titán tokos még nem készült, azt egyelőre meghagyták a hasonló kinézetű, de masszívabb, vízállóbb nagytestvér Pelagosnak.
A Tudornak nem ez az első kerámia tokos órája, az autó – és motorversenyzés hangulatához készítették el korábban a Fastrider Black Shield-et. A technológia eszerint a Tudor rendelkezésére áll, ezt most a legsikeresebb modell, a Black Bay sorozat bővítésére használták. A Black Bay órák választéka ma már hatalmas, jelenleg ezzel a típusnévvel, beleértve a különböző tokméreteket, tokanyagokat, férfi és női órákat, a kronográfokat és a „megosztó kinézetű” P01-et is, összesen 80 fajta Black Bay óra található meg a Tudor weboldalán, közöttük most már kerámia tokos is van.
Az új óra a „normál” méretű, 41 mm-es átmérőjű verziók közé tartozik, nem a kisebb, 39 mm-es Black Bay 58 család tagja. Az órán a fekete, a fehér és a kettő keverékéből létrejövő szürke szín váltakozik, mást nem használnak, A 200 méteres vízállóságú tokon kívül a szerkezet is valódi high-tech, a Tudor 70 órás járástartalékú, COSC és METAS minősítéssel rendelkező, mágnesesség-álló manufaktúra szerkezetét láthatjuk a tokban az üveg hátlapon keresztül.
Az anyag tulajdonságainak és az óra árának megfelelően nem a teljes óra kerámia. A mozgó, ütéseknek nagyon kitett vagy nehezen megmunkálható olyan alkatrészeket, mint a korona, a lünetta egy része (a lünetta betétje kerámia), a zafírüveges hátlap, a szíjon a csat nem kerámiából készült, hanem fekete PVD bevonatos acélból.
Az óra listaára 4700 euró, ez a többi Black Bayhez képest magas (például a nem fémszíjas kronográf ára 4830 euró, a fémszíjas, 41 mm-es, hárommutatós alapváltozat 3750 euróba kerül), de a többi nagynevű svájci márka hasonló óráihoz képest, ahogyan a Tudor óráknál ez általában jellemző, nem nevezhető drágának – például az Omega Seamaster Diver 300M kerámia változatának ára 8500 euró körüli, közel 3 millió forint,
Galéria: