Alain Silberstein, Vianney Halter, Atelier OÏ és még sorolhatnánk a Louis Erard eddigi neves kollaborációit. A Jura kantonban székelő márka azon kevesek számát növeli melyek nem tartoznak egy cégcsoport felügyelete alá sem, így többek között, nagyobb szabadságuk van partnereik kiválasztásában is.
A mostani megjelenés két eszmét, stílust ütköztet. Antide Janvier hagyatéka és a 19. századi hajós kronométerek találkoznak a modellenként 178 darabra limitált órában. Az egyetlen különbség a két változat között a számlap bevonatában leledzik, míg az egyik aranyozott, addig a másik ródiummal kezelt.
Manuel Emch, a Louis Erard vezérigazgatója és művészeti vezetője, valamint William Massena, a Massena LAB alapítója és ismert gyűjtő, közös munkája során született meg a Le Régulateur Louis Erard x Massena LAB. 2018-ban kezdte működését a Massena műhely, ahol kifejezetten érdekes kollaborációkkal kísérleteznek, sokkal inkább rendezés ez mintsem óragyártás.
Ezúttal a Louis Erard biztosította a képzeletbeli színpadot és a kellő infrastruktúrát, míg a LAB megírta a színészek szövegét, ami most éppen a karóra dizájnja. Egy együttműködés akkor sikeres, ha van értelme. Momentán a már említett francia óragyártó, Janvier stílusát kívánták elérhető áron biztosítani úgy, hogy saját elemekkel tették modernné a formavilágot.
Első pillantásra szokatlan a mutatók kiosztása, ám ha valaki ismerős a regulátor órák fogalmával akkor könnyen leolvassa. A regulátor a 18. században egyet jelentett a pontos órákkal, mint ma a kronométer, viszont akkor még nem terjedt el a különös elrendezés. Az csak fél évszázaddal később látott napvilágot, azért hogy a három mutatót véletlenül se cserélje fel az óratulajdonos. Ezen a Louis Erard órán két azonos méretű számlapot találunk egymással átellenben, a 12 órai felett az óramutató siklik, míg az alsó a másodperc kijelzését biztosítja. Vizuálisan a percmutató a leghangsúlyosabb, hiszen azt lényeges pontosan leolvasni az esetek nagyrészében.
Most, hogy megismerkedtünk a regulátor alapjával, látható hogy ehhez nem szükséges egy komplex szerkezet, így a márka se használt exkluzív beszállítói werket, hanem egy élaboré minőségű Sellita 266-1-et szerelte az órába. A 42 milliméter átmérőjű tokot nem tölti ki teljesen, de cserébe vékony, 4 Hz-es frekvencián üzemel és 38 óra járástartalékot biztosít.
Mindkét modellváltozat 178 darabra limitált és 3600 svájci frankért (mai árfolyamon kb.: 1,4 millió forint) vásárolható meg május 25-étől.
Galéria: