Az első márka amit én a vizek védelméhez szoktam kötni az az Ulysse Nardin, de sok más gyártó is próbál tenni környezetünkért. A Seiko Save The Ocean kiadások sokszor arattak már nagy sikert, jók a tengeri számlapok és passzolnak is a búvárórákhoz. Ettől fogva már nem csak ezen kiadások, hanem az egész Prospex széria vásárlásával támogathatjuk ezt a nemes célt. Két, az Ausztrálázsiai piacra szánt, limitált modellel ünnepli a Seiko ezt az elköteleződést. Két ikonikus Prospex, a Sumo és a Turtle kapta a feladatot.
A Seiko Prospex SRPJ35K “Eucalyptus” teknőc neve hallatán beugrik a pálmaleveles Datejust, de akár egy egyszerű zöld számlappal is letudhatták volna a feladatot. Valahol a kettő közé lőttek a nagyon szépre sikeredett fumé, selyemszámlappal. Nincs olyan két pillanat amikor azonos arcát mutatná az óra. Ezt az érdekes csillogást egy, az Ausztrál forróságban megfigyelhető jelenség ihlette. A meleg hatására az eukaliptusz illatos nedveket párologtat. Ha sok ilyen növény van egymás mellett, a felszálló páracseppeken megcsillan a napfény ami a zöld levelek háttere fölött arany színt produkál. A számlap világoszöld, arany árnyalata kifelé sötétedik, zöldbe fordul, majd a lünettabetét barnás narancssárgája foglalja össze a képet. Az indexek fehér színt kaptak, ezüst keretekkel ami az óra és percmutatóra is igaz. A másodpercmutató sötét arany színt kapott ami az eukaliptusz levelein végigfutó ereket szeretné idézni.
Minden más a már jól ismert Turtle. 45 milliméter átmérőjű a tok ami meglepően jól ül a legtöbb csuklón rövid tokfültől tokfülig tartó távolsága miatt. A megszokott 4R36 ketyeg benne és a különleges csomaglásában gyárilag acélcsaton érkezik, de kapunk mellé egy zöld gumiszíjat is. A modell szeptembertől lesz elérhető az Ausztrál Seiko boutiqueokban 895 ausztrál dolláros áron.
The Seiko Prospex SPB347J “Noosa” Sumo nem követi a mostanában hajszolt zöld számlap trendet. Marad a kéknél ami jobban köthető a korábbi Save The Ocean modellekhez. Becenevét (nem a Sumo-t) Ausztrália egyik legszebb tengerparti területéről a queenslandi Noosa Shire-ről kapta. Itt a számlap nem fumé, Deep-Sea szerűen változik a színe, csak pont az ellenkező irányba, mint a Rolexen. Míg az a tengermélyébe való merülést szimbolizálja, addig a Seiko számlapja inkább a tengerpart madártávlati képét eleveníti fel. A parttól távolodva sötétedik a vízfelszín a mélységgel együtt és az aranyló homokszemek is megmutatkoznak a sárga részleteken. A percmutató és a másodpercmutató egy része kapott sárga festést. Nagyon finom textúrát is találunk a számlapon ami a magasból csodált víztükör apró fodrozódását adja vissza. A két új Prospex közül mindenképp ez az óvatosabb választás. A kék és a fekete sose megy ki a divatból.
Csakúgy mint a teknőcön, itt is nagyrészt maradt a szokásos Sumo a 6R35-ös szerkezettel. Csak a különleges számlap és a doboz változott. Gumiszíjat itt is adnak mellé. Szeptembertől ez a modell 1500 ausztrál dolláros áron vásárolható lesz az Ausztrál Seiko boutiqueokban. Apró megjegyzés a dobozra: tény, hogy nem a szokásos csomagolás, de szerintem elmarad a korábbi Prospex különkiadások doboza mellett. Például az éjszakai búváros Black Series limitáció doboza sokkal elegánsabb volt. Akkor örülök ha ennek környezettudatosság az oka, de erről nem szólt semmit a gyártó.