A Poljot International az a márka akik képesek úgy felhúzni egy egész limitált szériát adott szerkezet köré, hogy nem kell felesleges marketing sallang, ezek a werkek önmagukban vonzó hangulatot árasztanak. Lehet romantikus egy eredeti szovjet szerkezet is.
A Tamara női név gyakori a világ sok táján, eredete latin és héber gyökerekhez vezethető vissza, pálmafát és lótusz virágot jelent. Ezek mind kifinomultságot és egyediséget sugároznak, ezért kapta a most megjelent, rendkívül kis számra limitált Poljot modell is ezt a nevet. Fontosnak tartom megemlíteni, már csak az aktuális geopolitikai történések fényében is, hogy ez a Poljot már nem az a Poljot. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a büszke a Made In Germany felirat 6 óránál. Viszont ami a modell különlegességét és romantikáját adja az pontosan a régi Poljot márka idejéből származik.
Egy 1601 Chaika szerkezetet szereltek a limitáció összes tagjába. Innen az alacsony szám, csupán 150 használható szerkezetet tudtak összehozni a ki tudja mennyiből, melyek évtizedek óta porosodtak egy raktár mélyén. Ráadás misztérium, hogy a gyártó se képes megállapítani azok pontos korát, egy biztos, több mint 20 éve nem gyártanak ilyen mechanikákat. Pedig nagyon kecses és a maga egyszerűségében szép szerkezetről van szó, 38 órás járástartalékkal.
Egy-egy ilyen szerkezet újraélesztésével komoly feladat elé nézett a gyártó. El tudjuk képzelni milyen állapotban lehetett a szerkezetek nagy része. Valószínű, hogy nem pusztán 150 darab 1601-es Chaika-t találtak, de ennyi volt amit még érdemes volt megmenteni. Ezek minden egyes alkatrészét időigényes munkával szétszerelték és ellenőrizték, hogy a vásárló már egy gyakorlatilag új órát kapjon minden tekintetben. Ám, ami ennek a varázsát adja, az hogy a felújításon túl nem nyúltak bele azok integritásába. Minden úgy van ahogyan az sok évvel ezelőtt legurult a szalagról, ami először 1937-ben indult el. Ekkor, eredetileg csak szerkezet alkatrészeket és azokhoz szükséges köveket gyártott a cég, majd később egész órákat is összeraktak. Ez volt az egyike azon kevés szovjet óragyáraknak, ahol az órakészítés teljesen házon belül zajlott. A szerkezet megtervezésétől, az utolsó simításokig mindent ők végeztek.
Igazán női méretre szabták a klasszikus vonalvezetésű tokot. 31 milliméter átmérőjű és 9 milliméter magas a gömbölyded acél forma. Oldalán elegáns a finom ív, nem csak egyszerűen merőleges a tok oldala a kristályra. Enyhén hajlítottak a filigrán tokfülek. Apró méreteihez arányos, de jól használható a sűrűn rovátkolt korona. Elől zafírkristály zárja le a tokot, ami ebben az árkategóriában figyelemre méltó, ha nagy márkákat veszünk alapul. A három változatból kettő arany színű bevonattal kezelt.
Három különböző számlap közül válogathatunk, melyek most határozottan változtatják a különböző referenciák hangulatát. A fehér, zománc számlap, acél tokban egyértelműen a leghétköznapibb darab. Félreértés ne essék, gond nélkül megállja helyét egy estélyi mellett is. A mutatók és indexek letisztultsága ezzel a színnel hozza ki leginkább azt a ma oly népszerű minimalista stílust. Míg a fehér zománc tökéletes felületével kápráztat, addig a barna számlap hangsúlyos sunburst felületkezelést kapott.
A csokoládébarna nagyon összhangban van a sötétebb rózsaarany színű bevonattal. Talán a fekete számlap a legklasszikusabb, itt érvényesül legjobban a mutatók kontrasztja. A többi verziónál se kell aggódni, mert középen tört mindkét mutató, így bármely szögből jól leolvasható az óra.
Gyárilag fekete és barna bőrszíjon érkeznek az órák, számlaptól függően. Hazai ára 189,900 forint az acél tokos verziónak, míg a bevonatos tokok 199,900 forintba kerülnek. Órakedvelő hölgyeknek remek választás, de akár ajándékba is tökéletes, hiszen a dizájnnal nem lehet melléfogni, az érdekes háttértörténet már csak hab a tortán.
Az órát a hazai forgalmazó, a Next-Time Kft. biztosította a teszt erejéig.