Idén 50 éve rendezték a müncheni nyári olimpiát. Minden óramárka szeretne valamilyen sport hivatalos időmérője lenni, melyek közül az olimpia a legelőkelőbb. 1972-ben a Junghans a Longines-el közösen osztozott ezen a címen és mindketten a rendezvény hivatalos időmérői lehettek. Most egy újra kiadással ünnepel a német márka.
Bauhaus dizájn kerül a papírra leginkább a Feket-erdő ezen szegletében, így furcsa lehet a márkától ez a modell. Pedig akkoriban a sport időmérés élvonalában jártak. Hasonlóan az EPSON sztorihoz, itt is az olimpián született újdonság. Egyik nagy teljesítményük a Multi Counter eszköz ami egyszerre több versenyző idejét is képes volt mérni a vízen. Ez készítette a világ első színes, századmásodperc pontos célfotóját. Csakúgy, mint az Omega, a Junghans is elkészítette az olimpiai időmérők hétköznapi változatát, köztük a 688.10 referenciaszámú Olympic Bullhead-el. A jellegzetes 70-es évekbeli óra szinte eredeti formájában tér vissza 50 év elteltével.
Magyarázatra nem szorul, hogy az óra azért kapta ezt a nevet, mert a 11 és 1 óránál található gombok éppen egy bika fejére emlékeztetnek. Ha jobban megnézzük, a korona 12 órai állásából világos, hogy egy 90 fokkal balra elforgatott szerkezet adta a jellegzetes megjelenés alapját. Oldalprofilja a használhatóságot figyelembe véve készült. Fentről lefelé vékonyodik a tok, így legvastagabb pontján vannak a gombok, hogy kellően egyszerű legyen használni a kronográf funkciót. A hátlapi oldal sem hétköznapi. A tokfülek egy darabból állnak és lekövetik a csukló ívét. Nem holmi stift tartja helyén a szíjat, hanem 2-2 csavar oldalanként.
Két visszaemlékező darab készült el idén. Míg tokformájuk megegyezik, a felhasznált anyagok nagyban eltérnek, valamint a számlap sem azonos. Az acél tokos kiadás 1972 darabra limitált és vertikális segédszámlap kiosztással rendelkezik. A jóval drágább, 50 darabos limitáció fehérarany tokot és vízszintes kiosztást kapott. Elődjéhez az acél tokos maradt hű leginkább, de a prémium változat is hozza az életérzést. A tokkal egyetemben a segédszámlapok is ellipszis formájúak, még a tachométer skála vastagsága is leköveti a formát. Klasszikus, rövid, ám annál határozottabb applikált indexek veszik körbe a szürke selyemfényű számlapot. Nagyon illik a sportos történethez a szürke és a narancssárga párosítása. Nappal sok lume fehér, de ez éjjel is fehéren világít. A Junghans egy környezetbarát, fehéren világító fluoreszcens anyagot vitt fel a mutatókra és az indexekre.
Eredetileg egy Valjoux 7734 hajtotta a mutatókat, mivel az már nincs gyártásban és az ETA-tól egyébként sem egyszerű már szerkezetet venni, így 500-as Selliták kerültek az órákba. Pontosabban egy Sellita SW510 az acél verzióba, kis másodperccel és egy 30 perces gyűjtővel, valamint dátummal 3 óránál. Az arany tokba pedig egy SW500 kapott helyet, 30 perces és 12 órás gyűjtővel, valamint kis másodperccel és egy általam teljesen fölöslegesnek ítélt dátummal, 4 és 5 óra között. Mindkét werk 4 Hz-es frekvencián üzemel és 48 óra járástartalékot biztosít. A gyári kéttónusú rally bőrszíjon 2,390 euró az acél modell, míg 16,972 euró az arany változat.