2019-ben mutatta be, immáron sokadjára, párját ritkító képességeit a Girard Perregaux a Cosmos bemutatásával. Minden jó véget ér egyszer, a Cosmos-nál például pont most. A grande finale valóban nagyra sikerült, három teljesen egyedi óra elkészítésével. Mindegyik „alap” Cosmos, ám mindhárom különböző drágakövet helyez a középpontba. Pontosabban, aventurin (kék és fekete), spektrolit és ónix kövekből készült a két égitest és a két számlapi elem.
A spektrolit és ónix köves változatok esetében apró a színbeli különbség, valójában az egyik sötétebb szürke, mint a másik, Az aventurin esetében már több színnel találkozunk, egész konkrétan a külső helyet kitöltő számlapi rész kék, míg a tényleges számlap és a bolygók feketék. Nagyon érdekes a három komplikáció, melyeket teljesen szimmetrikusan sikerült megjeleníteni. A baloldali glóbusz a csillagjegyek állását mutatja és 23 óra, 58 perc és 4 másodperc alatt tesz meg egy teljes fordulatot. A rá kézzel, aprólékosan festett csillagképek pozíciója a jobboldali földgömbhöz viszonyítandó. Tehát, ha baloldalt látjuk a mérleg csillagképet, akkor a jobboldali gömbbel összevetve kikövetkeztethetjük, hogy körülbelül földrajzilag az milyen terület felett halad éppen. Egy ilyen gömb festése több, mint 14 órás munka, így a három modell gyártásából 84 óra csupán ezek díszítésére lett fordítva.
Értelemszerűen a baloldali földgömb 24 óra alatt fordul körbe saját tengelyén. Az nem csak éj-nappal kijelzőként szolgál, hanem a 24 órás gyűrűvel világidőt is mutat. Igaz, nem valami pontos, de hozzávetőlegesen le lehet olvasni. Az ehhez hasonló komplikációk nagyszerűen mutatják, hogy valójában mennyire aprók is vagyunk a világegyetemben. Már, ha ennek állandó tudatosulása nem okoz krízist a viselőnek. Három komplikációt említettem pár sorral feljebb, kettőt már ismerünk, maradt a harmadik, egy tourbillon. Nem is akármilyen, hiszen a Girard Perregaux saját, lyre formájú ketrece és különleges hídja van. Természetesen a hidak és a ketrec is kézzel díszített, beleértve a letöréseket is. Ahogy az egy igazi Haute Horlogerie werknél illik. Titánból készült a tourbillon ketrec, ezzel sokkal csökkent a forgatott súly, ami lehetővé tette az 57 órás járástartalékot.
Egyeseknek már feltűnhetett, hogy egy lényeges alkatrész látszólag hiányzik az óráról. 347.000 svájci frankért már megreformálták a koronát is, csak hogy tökéletes legyen a számlap felőli szimmetria. Egy kihajtható kulcs kapott helyett a zafír hátlapon. Természetesen elől is zafír van, ráadásul egy olyan kialakítású, ami a lehető legkevésbé észrevehető. Erre rásegít formája és a hatékony visszaverődés gátló réteg.