Ha űrutazással összeköthető órát keresünk, nem csak azok a modellek jöhetnek szóba melyek jártak a légkörön kívül, rengeteg elérhető óra emlékeztet minket az űrkutatás eredményeire. Sok Vostok-Europe sorolható ide, melyek a magazinban is megjelentek, most testvérmárkája, a Poljot-International mutatta be legújabb limitált kiadását ebben a témában.
A Poljot-International Orbita a legnagyobb Föld körül keringő mesterséges tárgyra, a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) emlékeztet. 1998 November 20. óta, 400 kilométerrel a földfelszín fölött kering a műhold, melyen 2000 óta asztronauták dolgoznak. Rendkívüli teljesítmény ez, melyet nem egy nemzet, hanem hatalmas összefogás hozott létre, 16 ország és 5 űrügynökség közös munkája útján. 93 percenként kerüli meg a Földet, így sokszor szabad szemmel is látható, de ha éppen felhős lenne az ég, akkor már csuklónkon is ott lehet.
Az Orbita számlapján, zafírkristály alatt, többször is visszaköszön ez a mérnöki csoda. 6 óránál még mozgásban is láthatjuk, másodpercmutatóként. Négy ágának egyike pirosra festett, hogy egyszerűbb legyen a pontos idő leolvasása. 3 óránál, a második időzóna segédszámlapján ismét felbukkan az ISS, itt stilizált formában, a számlapra festve, mellett a Földdel. Utóbbi igazán találó a második időzóna számlapján, hiszen ehhez a komplikációhoz sűrűn társul a Föld képe. 9 óránál egy éj-nappal kijelző kapott helyet, ami szintén témába vág, hiszen az űrállomáson dolgozva csak így lehet eldönteni nappal vagy éppen éjszaka van a Földön. Nem áll meg itt az utalások sora, a központi, óra és perc mutató fecskendőformája akár egy kilövésre készülő rakéta is lehet.
Ahol csak lehet ott áttört a számlap, mégsem nehézkes a leolvasása. Peremén vastag percskála segít tájékozódni, 5 percenként csillagokkal, a mutatók pedig kontrasztosak kék színűkkel. Sok áttört számlapos óra hátránya, hogy a szerkezet nincs igazából díszítve a számlap felől. Itt jutott díszítés az áttört hidak mindkét oldalára. Gépi, cirádás gravírozás van miden csapágylemezen, ami egyfajta indás, növényi motívummá áll össze. Még a főrugóház mindkét oldala is áttört, így 12 és 2 óra között láthatjuk annak állapotát. Ez járástartalékkijelzőként is szolgálhat, minél jobban letekeredett a rugó, annál kevesebb energia maradt már benne.
Ez hasznos lehet, hiszen a 9931-PI szerkezet kézi-húzós és 36 óra a járástartaléka. Unitas 6497 alapra épít, így a konstrukció atombiztos. Mint több szerkezet a gyártótól, ez is Kínában készül, de Németországban, házon belül átvizsgálják mindet és szabályozzák is. Erről tanúsítvány is érkezik az órák mellé, ahol látjuk saját óránk mért pontosságát. Ez olyan apróság amivel nagyobb márkák közül is kitűnik a Poljot.
Mindez egy a Poljot-Internationaltől már megszokott, egyszerű, de szépen kidolgozott tokba került. Gömbölyded formáját kiegészíti a nagy hagymakorona. Oldalt szál-húzott, mindenhol máshol polírozott a 43 milliméter átmérőjű, 14 milliméter vastag tok. Egyenes tokfülei lépcsőzöttek. 300 darabra limitált az Orbita, vagy éppen 400-ra. A sajtóanyag 300-at említ, míg a tok hátulján 024/400 olvasható. Világoskék, applikált logóval ellátott bőrszíjon érkezik 730 eurós áron. Várható, hogy arany színű tokban is meg fog jelenni az óra.
Az órát a hazai forgalmazó, a Next-Time Kft. biztosította a teszt erejéig.