Nem hinném, hogy van még olyan órakedvelő aki nem hallott volna a Tissot PRX-ről. Teljesen beletenyerelt mindenbe a Tissot ami most trendi és ha ez nem lenne elég még kapni is lehet a modellt. Egész sok a hatalmas felhajtással érkező óra van mostanában, de sajnos legtöbbjük már nem jut el az emberekhez. Keveset gyártanak, túl sok a nyerészkedő aki felvásárolja, bármi is legyen, tény, hogy sok nagyon népszerű óra nem elérhető azonnal, raktárról. A PRX viszont igen és veszik is rendesen.
Két éves létezése óta a kollekció számtalan darabbal bővült. Vannak már különböző méretek, kronó változat, gumiszíj és acél csat, valamint tömérdek szín. Eddig is elég népszerű számlapszínek voltak elérhetőek, mint a kék, zöld, fehér és fekete, de a nagyágyú hiányzott. Melyik szín az ami 6,5 millió dollárra tornázta egy alap Patek Phillipe Natilus, amúgy 52 ezer dolláros árát? Hát persze, hogy a „Tiffany” kék. A Nautilus esetében tényleg Tiffany kék volt, amit büszkén hirdetett a számlapon egy a Tiffany & Co. felirat is, de a most megjelent új PRX szín sem tér ek sokban.
Talán valamivel fakóbb a Tissot számlapja, inkább jégkék, mintsem türkiz. Ennek megfejtését valamelyest nehezíti a számlap textúrája. Mivel az automata modellen mutatkozott be ez a szín (egyelőre), ezért szép, gofri jellegű mintázatot kapott. Egyértelműen az Audemars Piguet által is előszeretettel használt petite tapisserie mintára próbál hasonlítani. Természetesen itt préselve, nem marva. Létezett korábban is Tiffany kék szerű számlap a kollekcióban, ám az inkább pisztáciába hajlott. Mindegy is, a lényeg, hogy most megjelent egy kék számlap, ami ha akarjuk hasonlíthat egy bizonyos árnyalatra.
A számlap színét leszámítva semmi se változott, de nem is szorul rá a modell. Maradt a 40 milliméter átmérőjű, csupán 10,8 milliméter magas tok. 70-es éveket idéző, integrált acél csattal. Lényegében egy Rolex Oysterquartz, de ezzel nincs is semmi baj, hiszen nem ez lenne az első homage óra, az Oysterquartz meg már évtizedek óta kifutott. Érdekes, de a technológia fejlődésével itt-ott meg is haladja az említett Rolexet. Zafírkristály fedi a számlapot és a hátul a szerkezetet is.
A már jól ismert ETA Powermatic 80-at találjuk a hátlap mögött. Nem a legszebb látvány, de mentségére szóljon, hogy a rotort egy kicsit kidíszítették. A Powermatic szerkezet hallatán nem kell azonnal homokba dugni a fejünket. Szerencsére a legtöbb PM80-al szerelt órába nem az ősellenség, műanyag gátszerkezet kerül, hanem egy tradicionális. Sőt, szilícium gátszerkezetes verzió is létezik, több Tissotban is az ketyeg. Ez egy atombiztos ETA 2824 továbbfejlesztett változata. 3 Hz-en jár és minő meglepetés, 80 óra a járástartaléka. Lehet utálni a műanyag gátszerkezetet is, de ez a helyzet, egyszerűen az a legolcsóbb, belépő svájci werk.
Nem limitált és feláras sem lesz az új jégkék számlapos PRX. 745 euró a hivatalos ára acélcsaton. Várható, hogy kvarc szerkezettel és gumiszíjjal is meg fog jelenni az elkövetkezendő hónapokban. Ezt a márka nem szokta nagy dobra verni, így érdemes a hivatalos figyelni, ha valakinek arra fáj a foga.