A Roger Dubuis rengeteg ponton kapcsolódik az autózáshoz, ennek ellenére új kronográf régóta hiányzott kínálatukból. Most betöltötték ezt az űrt is pont úgy ahogy tőlük megszokhattuk: készítettek egy lenyűgöző, high-tech kronót.
A Roger Dubuis mindig megosztó lesz. Valahol talán ez is a céljuk, hiszen úgyse gyártanak annyi órát, hogy tömegeket kiszolgálják, így maradnak azok az órakedvelők akik a modern óragyártás csúcsát keresik és néhány rapper, akiknek éppen megtetszik az egyik modell. Azoknak is érdekes lehet egy Roger Dubuis, akiktől teljesen távol áll a dizájn, hiszen minden szerkezetük hoz valami új megoldást. Nem ezek fogják előidézni a következő kvarcválságot, de valamerre el kell indulni. Ők mernek elindulni és fejleszteni, még akkor is ha csak tiszavirág életű lesz egy-egy új konstrukció.
Az RD780 integrált kronográf szerkezet is tartogat két új szabadalmat, melyek a vertikális kuplungot hívatottak hatékonyabbá tenni. Egy automata stopperes werkről van szó, három napos járástartalékkal, amin a stopper alkatrészei a számlap felőli oldalra kerültek. A gátkerék 12 fokos szögben döntött, oszlopkereket és vertikális kuplungot is találunk. Egy régimódi, vízszintes kuplung úgy működik, hogy amikor elindítjuk a stoppert, egy kar összetol egy álló és egy mozgásban lévő fogaskereket. Ennek legnagyobb hátulütője, hogy a két kerék fogai több, mint valószínű, hogy nem lesznek szinkronban, így azok gyorsabban kopnak és a másodpercmutató is ugorhat egyet az időmérés indításakor. Egy modern, vertikális kuplung működése sokkal jobban hasonlít az autókban lévőkére, azaz fogaskerekek nélkül, súrlódással/tapadással működik.
Egy vertikális kuplunggal szinte mindig határozottan, ugrás nélkül indul a mérés. A Roger Dubuis-nak ez nem volt elég, ők nagyon biztosra akartak menni. Az egyik új szabadalmuk a SBS, a Second Braking System. Ez egy fékrendszer, ami csak akkor engedi, hogy a másodpercmutató elinduljon, ha a kuplung teljesen kiengedett. Mindezt csakis azért, hogy a másodpercmutató minden egyes alkalommal a lehető leghatározottabban induljon. Ez az amit ők Hyper Horology-nak hívnak.
Nem véletlenül tervezték úgy a szerkezetet, hogy a stopper alkatrészei a számlap felé essenek. Klasszikus értelemben vett számlapot nem találunk, helyette a szerkezet elemeit integrálták a számlapba. 3 óránál a márka egyedi, 120 fokos kijelzési megoldását találjuk (120˚Rotating Minute Counter (RMC)). Ahogy elindítjuk a kronográfot, a 3 órai percgyűjtőn elkezd mozogni a három belső szám és lényegében digitálisan mutatja hány perce mérünk. Ez nem csak gyors leolvasást, de nagyon egyedi és játékos végeredményt nyújt. 6 óránál láthatjuk az oszlopkereket, 9 óránál pedig a 12 fokos szögben megdöntött billegőt.
Az alap Excalibur tok turbósított változata a 45 milliméter átmérőjű karbon tok. Nagy, de meglepően kényelmes a dizájn, köszönhetően könnyű súlyának és a tokfül kialakításnak. Az a szobrászat, amit a Rober Dubuis csinál a tokjaival nem is működne kisebb átmérővel. Az új modell ára 91.200 svájci frank.