Tömérdek mechanikus óra komplikáció létezik, de mind közül a Rattrapante kronográf tervezése az egyik legnehezebb. Kössük össze ezt a szintén komplikált öröknaptárral és megkapjuk az A. Lange & Söhne 1815 Rattrapante Perpetual Calendar Limited Edition-t. A modell 10. születésnapját egy rózsaarany számlappal ünnepli a márka.
2013-ban mutatta be a Lange elképesztő Grand Complication órájukat és vele együtt kistestvérét, a Rattrapante Perpetual Calendart. Míg a Grand Complication sokkal inkább egy gyűjtői darab, ami a gyártó zsenialitását bizonyítja, addig a kisebb és elérhetőbb öröknaptáras kronó egy sokkal hétköznapibb megoldás. Ezt fel lehet venni akár mindennap is, hiszen relatíve kis tokja kényelmes és súlya sem olyan borzasztó, mint egy funkciókkal roskadásig pakolt órának.
Már ismerős vonalvezetést követ a 41,9 milliméter átmérőjű és 14,7 milliméter vastag fehérarany tok. Vastagságán sokat segít az ügyes lünetta dizájn, ami optikailag karcsúsítja a tokot. Ettől függetlenül, továbbra is egy nagyobb óráról van szó, de megnézve a benne rejlő szerkezetet, igazán kompakt saját magához képest. Lünettája és a tok felénk eső része fényesre polírozott, míg oldala és hátulja határozottan szál-húzott. Ami ilyenkor felemel egy tokot a luxuskategóriába, az egyrészt a felületkezelés minősége, valamint a különböző síkok találkozása. Nem csak szerkezetinek díszítése kiváló, a Lange tokjait sem érheti kritika, nagyon éles a határvonal a polírozott és a szál-húzott felületek közt.
Számlapja nem csak galvanizált, mint sok másik órán, ez rózsaaranyból készült. Színén kívül, hatalmas előnye az aranynak, hogy könnyű vele dolgozni, így olyan többdimenziós számlapok készítése is egyszerűbb, mint a Rattrapante Perpetual Calendaré. A több egymásra helyezett mutató is hozzáad az összhatáshoz, de ha jobban megnézzük, a számlap lépcsőzetes. Legmagasabb pontja a külső skála, utána a segédszámlapok skálái következnek, majd legmélyebben a segédszámlapok közepe ül. Ha épp nem takarják egymást a mutatók, gyönyörűen látszik a többemeletes dizájn.
Van mit nézni a számlapon. A 12 óra alatti segédszámlap a kronográf 30 perces gyűjtője és benne kapott helyet a járástartalék kijelző is. Ezen felül a ródiumozott és a kékített központi másodpercmutató tartozik a stopperhez. Amikor a 2 órai gombbal elindítjuk az időmérést, akkor ez a két mutató egyszerre indul el. Ezután a 10 gombbal aktiválhatjuk a Rattrapante funkciót, amivel az egyik másodpercmutató megtorpan, míg a másik halad tovább. Így egyszerre két mérést is végezhetünk.
A többi segédszámlap, a kis másodpercet leszámítva, már a naptárhoz tartozik. Itt is ügyesen sűrítették a kijelzéseket úgy, hogy nem lett túlzsúfolt az összhatás. 3 óránál leolvashatjuk az aktuális hónapot, valamint azt, hogy éppen szökőév van-e és ha nem ,akkor mikor lesz. 9 óránál a dátum és a nap mutató kapott helyet.
Az L101.1 szerkezet felel az összes funkcióért. Természetesen, Lange módra, a werket kézzel szerelik össze és kézzel díszítik, a legmagasabb elvárások szerint. Csavarral lefogatott arany chaton foglalatok minden egyes kő körül, egyenként kékített csavarok, polírozott letörések és a legendás kézi gravírozás az egyik hídon. Minden amit csak kívánni lehet. A kézi-húzós szerkezet több jelentős újítást hozott magával, amit később a IWC is átvett. 42 óra járástartaléka egy érthető kompromisszum volt. Ahhoz, hogy tovább járjon, egy sokkal nagyobb vagy egy második rugóra lenne szüksége a szerkezetnek, ami sokat dobnak méretein.
100 darabra limitált az óra, melynek ára csak kérésre érhető el, de szinte biztos, hogy 200.000 euró fölött van.