Új számlap, új anyagok, itt vannak a legfrissebb Omega Constellation modellek.
20 új referencia gyújtja meg ismét a tüzet Carol Didisheim 1982-es, extravagáns Constellation órája körül. Az Omega második legrégebb óta létező termékcsaládja, kövezetlenül a Seamaster után, 82-ben kapta meg ma ismert külsejét, ami pár évig kissé elfeledett volt, majd 2020 környékén újult erővel tért vissza. Alig 4-5 év alatt számtalan új variáció mutatkozott be, vannak már kisebb, nagyobb, egyszerűbb és komplikáltabb modellek, de egyvalami még nem volt, meteorit.
Svéd Muonionalusta meteoritból készültek az új számlapok, amiken klasszikus Widmanstätten mintába rendeződik a vas és a nikkel. A gondosan formára vágott elemeket előbb csiszolják, majd galvanizálják, hogy kontrasztosabb legyen a textúrájuk és a színes opcióknál még egy PVD bevonatot is kapnak. Akárcsak a számlap, az elegáns mutatók és indexek is követik a tok és a ráma színét. Fekete PVD, 18 karátos arany, Sedna arany vagy épp Moonshine arany bevonatot kapnak a kollekció elengedhetetlen applikált csillagával együtt.
Meteorittal dolgozni nem egyszerű, ezért is süvegelendő, hogy milyen szépen passzolnak a tokok és a számlapok árnyaltai. Három acél és kettő arany verzióban debütáltak az új anyagok, amiket más, apróbb fejlesztések is kísértek. Most először jelent meg 18 karátos Moonshine aranyból készült Constellation, valamint acél csat 41 milliméteres modellen. Mivel ezeknek a 41 milliméter átmérőjű tokoknak is ugyanolyan széles tokfülei vannak, mint 39 milliméteres testvéreiknek, így bátran cserélgethetjük a csatokat, amik teljesen megegyeznek dizájnban is. Egyedül a 13,5 milliméteres vastagság az, amin faraghattak még volna, de optikailag jól elcsalták a vastagabb profilt a lekerekített rámával és az oldalról ügyesen elbújó hátlappal.
A jellegzetes Manhattan tokok tetején arany, kerámia vagy grade 5 titán rámát találunk, rajta a legendás karmokkal 3 és 9 óránál. Ez, és a félholdalakú letörések olyan összetéveszthetetlen, egyértelműen luxusórás hangulatot kölcsönöznek a kollekciónak, ami tökéletesen hozza vissza a kor szellemét.
50 méterig vízállóak az órák, ami passzol az elegáns megjelenéshez és a hétköznapi, nem strandolós élet kihívásait is magabiztosan veszi. Az acél referenciákba a 8900-as Co-Axial, Master Chronometer szerkezet került, míg az aranyakba a 8901-es, ami mindössze egy tömör arany rotorral több csak. Ez az Omega egyik legmodernebb és legpraktikusabb szerkezete, szilícium hajszálrugóval, két főrugóval a 60 óra járástartalékhoz és időzóna funkcióval, aminek hála egyórás lépésekkel mozgathatjuk az óramutatót.
A 41 milliméteres kék modell ára 8.900 svájci frank, az ezüst és a zöld 9.200 frankba kerül, az arany változatokon pedig 40.200 frankos cédula van. A gyémántos női változatok ára 10.000 és 25.000 frank körül mozog, anyagtól és mérettől függően.