Folytatódik az Angelus tavaly útjára indított La Fabrique kollekciója, ami a márka régi óráit hozza vissza. Most egy sportosan vintage, monopusher kronóval.
Van honnan merítenie a 133 éves márkának, ami 2015-ben tért vissza a La Joux-Perret égisze alatt és történelmének még magyar vonatkozása is van. Most a 60-as évekig repültek vissza és hoztak magukkal egy új órát, ami nagyon hasonlít a tavalyi Chronographe Médicalra, mégis jobb és másabb.
Az Angelus Instrument de Vitesse, magyarul sebesség műszer, egy nagyon jól méretezett, 39 milliméter átmérőjű és 9,27 milliméter vastag tokban érkezik, amiben ugyanaz a szerkezet dobog, mint a tavalyi orvosi órában, de az egykén álló 2 órai gomb helyett a koronába került a monopusher kronográf gombja, ezzel egy stealth kronográfot létrehozva. Sem a számlap, sem az elsőre elbújó gomb, nem sejteti, hogy ez több, mint egy mezei hárommutatós óra. Magabiztos a tok vonalvezetése, amit a szálhúzott és polírozott felületek váltakozása és egy megemelt zafírkristály dob fel. Csak 30 méterig vízálló, de ez egy verseny kronográfnál nem probléma.
Fekete és törtfehér számlappal jelent meg az új duó, két egészen eltérő karakterrel. Míg a fehér számlapos egészen könnyed és színes, addig a fekete sokkal magabiztosabban fest. A hangsúly a külső skálán van, ami beljebb is tolta az egészen vastag, applikált indexeket. Mint az óra neve is mutatja, ez nem egy klasszikus időmérős kronográf, hanem egy sebességmérő óra, amin a tachyméter skála segítségével lemérhetjük például egy versenyautó sebességét. Használata nagyon egyszerű: ha tudjuk egy pályaszakaszról, hogy 1 kilométer hosszú, akkor abban a pillanatban kell elindítanunk a stoppert, amikor az autó a szakasz eléjéhez ér és megállítanunk, amikor a végéhez. Ezután egyszerűen leolvassuk a skáláról a sebességét. Klasszikus stopperként maximum egy percet tudunk vele mérni, ami jól mutatja, hogy ez az óra tényleg nem erre lett kitalálva és dicséretes, hogy az újraélesztés során tiszteletben tartották ezt.
Legalább annyira érdekes az átlátszó hátlapon keresztül látható kézi-húzós szerkezet, mint az óra többi része. Az A5000 névre keresztelt werk a THA Ebauche 045MC frissített változata, amit a La Joux-Perret gyárt. Ez annak a THA Ebauche-nak a szerkezete, amit François-Paul Journe, Denis Flageollet és Vianney Halter alapított. Akkoriban több Cartier és De Bethune órába is feltűnt a 3 Hz-es frekvencián dolgozó, 42 óra járástartalékot biztosító szerkezet, aminek itt látott, frissített változatát palládium, genfi csíkozás és polírozott letörések díszítenek.
Mindössze 25 darab készül színenként az új Angelus Instrument de Vitesse párosból, ami kék vagy barna bőrszíjon érkezik 17.100 svájci frankért.