Ámultunk már az Alpine Eagle jól eltalált arányain és anyaghasználatán, ezt vitték tovább idén egy új, rózsaarany Alpine Eagle XL Chronoval, ami megmutatja milyen pofás is lehet több száz gramm arany ha jó formára gyúrják.
Nemrég, 2019-ben kezdődött az Alpine Eagle sztori, amikor a St. Mortiz nevű régi modelljükből merítve a Chopard is elkészítette saját integrált acél szíjas luxus sportóráját, ami már annyira túlrágott szegmens, hogy a fülünkön jön ki, mégis találni még olyan gyöngyszemeket, mint az Alpine Eagle. Lehet benne keresni ilyen-olyan beütést, inspirációt, de ha ránézünk, akkor ez egy Alpine Eagle, jellegzetes, sasok íriszét idéző számlappal és precízen elhelyezett polírozott részletekkel, melyek csak akkor ugranak ki, mikor leginkább szükség van rájuk.
A sportórák és az arany kapcsolata olyan, mint a tésztadagasztásé és az autótervezésé. Elsőre semmi közük egymáshoz, de ha Marcello Gandini tervezne egy kelesztőgépet, akkor az is sokak szívét megdobogtatná. Onnan indult az egész luxus sportórás őrület, hogy az Audemars Piguet Royal Oak fő üzenete az volt, hogy az a luxus, amikor valaki fémórát vesz aranyóra áron, de a 10-es évekre teljes kört írt le az óraipar és megint kezd visszajönni az arany. Az új Alpine Eagle 44 milliméter átmérőjű és 13,15 milliméter vastag tokja kézbe fogva és csuklón annyira nagy és nehéz, mint gondolnánk, mégis súlya és hangulata jóleső érzést vált ki a viselőből, hasonlót mintha aegy nagyon vastag padlószőnyegre lépnénk.
Felső rámáját nyolc csavar díszíti, melyek szintén 18 karátos rózsaaranyból készültek és fejeik követik a ráma ívét. Ezek is kis polírozott részletek, mint a ráma letörése vagy a gombok oldala, amik nem annyira feltűnőek a többi nagy, markánsan szálhúzott felület mellett, de fel-fel csillannak. 100 méterig vízálló a tok, aminek koronavédőihez nagyon jól passzolnak a kronó gombjai.
Ez sok arany, amiért sokan szenvedtek volna embertelen körülmények között, veszélyes bányákban, ha ez nem egy Chopard lenne. A Chopard majdhogynem az egyedüli svájci luxusóra gyártó akik átláthatóan kezelik anyagbeszerzésüket és csak etikus forrásból szereznek aranyat.
Szürke számlapot kapott az óra, ami a névadó sasok íriszét hivatott idézni. Sugárzik a mély textúrával készült számlap, amin az applikált indexek és mutatók is aranyból készültek. Kronográf lévén segédszámlapok vették át a legtöbb órajelölő helyét, 3 és 9 órához került a 30 perces és a 12 órás gyűjtő, míg 6 órához a kismásodperc. Piros szín jelöli a stopperhez tartozó kijelzéseket, a központi másodpercmutatót és két segédszámlap mutatóit. A kismásodperc fehér Super-LumiNova betétet kapott, mint az indexek, valamint a perc és óramutató. Nem fehérrel nyomtatottak a feliratok, hanem finom világoskékkel, ezért nem csapják ki a annyira az ember szemét és jobban érvényesülni hagyják a számlap textúráját. Egyedül a 4:30-hoz került dátumablak kérdéses, de minden részlet kárpótol ezért kis „problémáért”.
Volt már rózsaarany Chopard Alpine Eagle XL Chrono, de csak bőrszíjon, ezért az igazi újdonság a vaskos arany csat, ami igazán teljessé teszi a képet. Tökéletes folytatása toknak, széles három részre osztott szemeivel, melyeknek büszkén csillog középső szelete. Minden hosszanti szem szélein polírozott letöréseket találunk, erős kontrasztban a már említett határozott szálhúzással.
Az óra átlátszó hátlapja mögött a Chopard saját 03.05-C automata flyback kronográf szerkezete ketyeg 4Hz-es frekvencián, 60 órás járástartalékkal. Mindent tud, beleértve egy szabadalmaztatott vertikális kuplungot és COSC kronométer pontosságot. Ezentúl a Chopard állandó kollekcióját erősíti majd az Alpine Eagle XL Chrono 18 karátos rózsaarany változata 69.800 svájci frankos áron.