Továbbfejlesztették az Edox nehézbúvárját, a CO-1-et, egy automata szerkezettel és egy lünettazárral.
Az Edox „The Water Champion” szlogenje nem véletlen, hiszen a családi vállalkozásként működő cég már a 60-as évektől kezdve búvárórákra specializálódott. 1961-ben jelent meg az első Edox Delfin, dupla hátlappal, ami nagyobb víz- és ütésállóságot biztosított, majd rá egy évre az Edox elsőként jegyezte be a koronába zárt dupla tömítést Bernben, amit 1965-ben már használtak is az első Edox Hydro-Sub modellben, elérve az 500 méteres vízállóságot.
Nem véletlen tehát, hogy ragaszkodnak a vízálló órákhoz és vízi sportokhoz. 2006-ban mutatkozott be először az Edox CO-1, egy Class-1 nagysebességű motorcsónak pilótáknak tervezett búváróra, ami tökéletesen képviselte az akkori nagy-órás trendeket. Volt már azóta több változata leginkább kvarc szerkezettel, automatát csak karbontokban láttunk, most azonban automata mechanikával és egy lünettazárral érkeznek az új családtagok.
45 milliméter átmérőjű a robosztus acél tok, amiben a legújabb Edox CO-1 érkezik. Igazi behemótról van szó, ami nem bújik meg a csuklón 160 grammos súlyával. Érdekes, hogy acéltokot választottak, hiszen a legtöbb korábbi CO-1 titán volt, a már említett karbont leszámítva, melyek mind sokkal könnyebbek voltak. Jobboldalra kerültek a menetes gombok és a korona. A két gombot pár mozdulattal ki lehet oldani, így még ha nehezíti is a gyors stopper indítást a menet, nem szabotálja azt.
Baloldalt találjuk az 500 méteres vízállósághoz passzoló héliumszelepet, valamint az új modellek egyik attrakcióját, egy lünettazárat. Az élénk narancssárga retesz magabiztos kattanással csúszik a „Lock” azaz zárva pozícióba, ami megakadályozza a búvárlünetta forgatását, hogy az véletlenül se forogjon el ha odaütnénk valahova.
Oldalról nézve, a mozgalmas tokprofilon látjuk végigfutni a retesz színével megegyező gyűrűt, ami a zár főeleme. Ez a rendszert egy vaskos kerámialünettához tartozik, amit négy csavar tart a helyén, Edox logót formázó fejükkel.
A számlap hasonlít a több CO-1 megjelenéséhez, átrendezett segédszámlapokkal. 12 óránál találjuk a stopper 30 perces gyűjtőjét, 6 óránál pedig a 12 órásat. Mindkettőt perem választja el a keret nélküli futó kismásodperctől 9 óránál, ami segíti a leolvashatóságot. Emellett narnacssárga festék is került a stopper kijelzéseire. 3 óránál látjuk a napot és a dátumot, ami egy egyszerű, nyomtatott keretet kapott. Trapéz alakúak az applikált indexek, melyeket egy nagy 1-es vált 1 óránál, a CO-1 névre utalva. A számlap szélén egy tachymeter skálát is találunk, ha esetleg a motorcsónakunk sebességét mérnénk. Természetesen Super-LumiNova festékkel töltöttek mind a mutatókba, az indexekbe és a lünettán lévő pöttybe, hogy sötétben is lehessen navigálni a számlapon.
Egy átlátszó hátlap mögött ketyeg az Edox 011s automata kronográf szerkezet, ami egy Sellita SW500, ami nem más, mint egy módosított Valjoux 7750. Tehát egy jól bevált werkről van szó, aminek vaskos magassága nem aránytalan ebben a széles tokban. Sajnos az Edox nem írja külön a járástartalékot, ezért nem tudni, hogy 48 és 62 óra között hová esik, de a legtöbb új SW500 már 62 órás járástartalékkal érkezik. Edox logó és bevonat nélkül hagyott, melegfényű réz hidak dobják fel.
Négy új változat csatlakozott az állandó kollekcióhoz: egy fekete PVD tokos, narancs indexes, egy szintén fekete rózsaarany indexes és két bevonat nélküli változat fekete és kék számlappal. A bevonatosok ára 1.359.000 forint, míg a bevonat nélkülieké 1.290.000 forint.
A tesztdarabokat az Edox hazai forgalmazójának, a Next-Time Kft-nek köszönjük.