
Tavaly már láthattuk modern köntösben és limitált darabszámban a legendás, első generációs TAG Heuer F1 órákat, de most végre az állandó kollekcióba térnek vissza.
Nem kellett Columbo-nak lenni, ahhoz, hogy ezt valaki megjósolja. Amint kiderült a hír, hogy az LVMH csoport veszi át a Formula 1 hivatalos időmérői szerepét, már ott lebegtek lelki szemeink előtt a színes, műanyag TAG Heuer F1 órák – sőt, miután tavaly megjelentek a KITH különkiadások, igazán várható volt.. Most, hogy itt a Watches and Wonders, materializálódtak is ezek a képzelgések, egészen konkrétan kilenc új órában.
1986 nem csak a TAG Heuer F1 kollekció bemutatása miatt volt különleges év a gyártónak, sőt. Az volt az első alkalom, amikor már nem Heuer-ként hanem TAG Heuer-ként jelentek meg, miután a McLaren-hez is köthető Techniques d’Avant-Garde cégcsoport megvásárolta őket, összeolvasztva a TAG és a Heuer látásmódot. A svájci óraiparban elsőként készítettek egy elérhető árú, színes, vidám kollekciót, amiből hamar sokak első svájci órája került ki.
Ezt az újraélesztést el kellett találniuk. Ez egy olyan múltidézés, amit nem lehetett félvállról venni, behozni az új trendeket vagy nagyot újítani. Most a 80-as évek hangulatát volt muszáj 2025-be buszoztatni, modern megmunkálással és technikával. Az eredeti 35 milliméternél nagyobb, 38 milliméter átmérőjű és 9,9 milliméter vastag az új tok, elnagyolt, kavicsszerű formájával, rajta a színes lünettával. A legtöbb referencia acélból készült, de három változat bio-polyamide, azaz műanyag tokban van. Ügyesen áthozták a régi óra arányait a nagyobb méretre, itt is szokatlanul vékonyak a mutatók, és széles a ráma, ami közrefogja a tükröződésmentes zafírkristályt. Lehetett volna még feljebb tornászni a 100 méteres vízállóságot, hiszen elődje 200 métert tudott.
A kilenc új változatból három csatlakozik az állandó kínálathoz: a fehér, a kék és a piros számlapos, sima acél tokos. A többi merész kombináció, mint a zöld-fekete, sárga-fekete vagy a zöld-piros mind limitált kiadás, melyek az elkövetkezendő F1 futamok menetrendjével összhangban válnak majd elérhetővé.
Az egyik legnagyobb fejlesztés a napelemes szerkezet, amivel pár éve már dolgozik a TAG Heuer az Aquaracer kollekcióban. Ezekbe az órákba is az onnan ismerős TH50-00 solar szerkezet került, ami napenergiával töltődik, így nem igényel elemcserét, akkumulátorára pedig 15 év élettartamot ígér a gyártó.
Hiába a napelemes panel a számlap alatt, nem látszik, hogy valójában fényáteresztő lenne. Szaturált, élénk árnyalatokat kapunk, nagyrészt nyomtatott indexekkel és applikált, TAG Heuer pajzs formájú órajelölőkkel 12, 6 és 9 óránál.
Az új TAG Heuer F1 család árai a 2.000 svájci frankos határ alatt mozognak, amivel a márka belépő kategóriájába csöppenek, a modern F1 kollekció mellé. 1.850 svájci frank az acél csatos változatok ára, míg gumiszíjjal 1.750 svájci frank, a tok anyagától függetlenül – ezzel pedig „játszós órának” talán némileg sok, napelemes kvarc TAG Heuernek viszont mondhatjuk, hogy belefér.