A független, egyedi svájci márkák természetes körforgását követve az HYT bedőlt, majd tavaly újraéledt. Ez itt a márka következő fejezetének első hírnöke.
2012-ben a semmiből jelent meg a HYT egy egészen hátborzongató koncepcióval: folyadékalapú időkijelzés. Teljesen elrugaszkodott az ötlet, főleg, hogy a mechanikus szerkezetek az olajon kívül más folyadékot nem szívlelnek.
Elég egy kis nedvesség és hamar szervizérett lesz egy werk. Ennek ellenére középső ujját mutató cowboyként tört előre a márka, míg egyszer csak megállt a lendület. 2024-ig kellett várni, hogy újra legyen HYT, mégpedig újragondolt dizájnnal, de változatlan alapötlettel.
45 milliméter átmérőjű és 17,2 milliméter vastag az HYT T1 tokja, ami elérhető titán és rózsaarany változatban is. Ezek messziről sem csúsznak az ingujj alá, de a korábbi HYT órákhoz képest kisebbek és a tokfül nélküli tokformának hála nem is foglalnak akkora helyet a csuklón, mint gondolnánk. Egészen szokatlan a forma, meredek síkokkal és éles letörésekkel, nagyrészt szálhúzva. 2 és 3 óra közé került a korona, így az a nagy átmérő ellenére sem fog a csuklóba préselődni.
Ellenben a korábbi óráikkal, ahol áttört számlap alatt láttuk a folyadékmodult, itt egy klasszikus számlapot kapunk, szélesebb közönségre lőnek, ezzel az inkább óra kinézetű tárggyal. Markáns szálhúzást kapott a számlap, ami több színben is elérhető. Vele megegyező árnyalatú a zafírüveg ívét követő külső skála, amin az applikált órajelölőket találjuk, aranyból faragva.
Csak egy központi –szintén aranyból készült– mutatót találunk, ez a percmutató. Az óramutató nem is mutató, hanem egy vékony kapilláris, ami a körbeveszi a számlapot, benne két nem elegyedő folyadékkal, egy színessel és egy átlátszóval. A színes folyadék lényegében tolja maga előtt az átlátszót, így lesz belőlük óramutató.
Ezt a mutatványt az üveghátlapon keresztül látható Calibre HYT 501-CM szerkezet hajtja végre, aminek leglátványosabb részei a két légzsák, melyek a folyadékokat mozgatják és a nagy vezérmű, ami a hagyományos perc és a folyékony óra kijelzést szinkronizálja. 352 alkatrészből áll, 4 Hz-es frekvencián dolgozik és 65 óra járástartalékot ígér, amit a számlap 2 órai járástartalékkijelzőjén követhetünk.
Könnyedén cserélhetők a tokhoz szabott szíjak, alapból két darab jár minden órához. Az új HYT T1 kollekció négy változatban mutatkozott be, két anyagból. A titán tokos verzió ára 48.000 svájci frank, míg az 5N rózsaarany 64.000 svájci frank.
Galéria: