Mi nem volt eddig? Alap hárommutatós Portugieser.
A schaffhauseni gyártó elképesztő mennyiségű új modellvariációval robbant be a 2020-as online Watches & Wonders-re. Több különböző szuperkomplikáció, történelmi modellek, satöbbi, most vegyük szemügyre a legfontosabb darbokat, azokat, amik egy közép-európai halandónak is elérhetőek lehetnek akár. Ez pedig három új változat a Portugieser Chronographból és egy teljesen új hárommutatós változat, ami a luxus-öltönyóra szegmenst célozza meg.
Portugieser Automatic 40
Mondhatnánk, hogy eddig hiánycikk volt, de ott még sosem tartott a gazdaság, hogy a hárommutatós Portugieserért sírjanak fel csecsemők álmukban, viszont most itt van, és tényleg hiánypótló. Az IWC-nél eddig a Portofino vitte vállán az öltöny-vonalat, aki nem akart magának stopperes órát, az legfeljebb percütős változatban kaphatott letisztult Portugiesert, vagyonokért.
Négy különböző színváltozatban elérhető, ebből három acéltokos, egy pedig 18 karátos arany tokos. Mindegyik a ref. 3583-as család tagja. A 40,4 milliméteres acéltokos változatok az alábbiak: fehér számlap, arany indexek és mutatók; fehér számlap, kék indexek és mutatók; valmint kék számlap, acél színű számok és mutatók. Az arany változat fehér számlapos arany mutatókkal és számokkal. Amit nem értek, az az aranymutatós modellek kék kismásodperc mutatója. Szerintem ez maradhatott volna meggyező színű a többi mutatóval, de ha ez a koncepció, akkor el kell fogadni. Vízállósága 30 méter, azaz egy véletlen kézmosást, netán egy zuhanyzást kibír, de a bőrszíjnak ez nem tesz jót.
A 82200-as IWC szerkezet egy rugóházból sajtol ki 60 óra járástartalékot 28.800-as lengésszám mellett, a márka egyedi, Pellaton elnevzésű automatikáját használva. Az acél modellek 7.500 frankért kaphatóak, az arany pedig 17.200 frankért.
Portugieser Chronograph
Talán a legkedveltebb IWC hazánkban a Portugieser Chrono. A korai modellek már éppen egymillió forint felett, 1,2m körül elérhetőek, és elég sok darab kering, általában van színválaszték is. Persze az új változatok sokszor tartogatnak ráncfelvarrott szerkezetet, vagy új színkombinációkat. Ha egyszerűen akarnánk megfogalmazni, akkor egy IWC-sített 7750 működteti az órát, de ennél azért jóval részletesebb a változások listája. A többedik ráncfelvarrást élte már meg a szerkezet, számtalan saját megoldással spékelve, mostanra már nyomkoban is alig hasonlít egy 7750-re, ez a 69355-ös szerkezet.
Az idei változatok is a ref. 3716-os családba tartoznak, az ezt követő két szám a színkombinációra vonatkozik, így az acél tok, zöld számlap, ródiumszürke mutatók a 371615-ös referenciájú, az acél tok, burgundi számlap, ródiumszürke mutatók a 371616, a 18 karátos arany, boutique edition aranyozott mutatókkal és kék számlappal pedig a 371614. Őszintén meglepett, hogy a 17.900 frankba kerülő aranytokos változat mindössze aranyozott mutatókat és indexeket kapott, nem pedig aranyból készülteket, elvégre a Rolex harmadennyibe kerülő modelljei is fehér, vagy sárgaarany mutatókkal kerülnek forgalomba (Oyster Perpetual).
A 41 milliméteres tok mérete és formája nem változott, a vízállóság sem, továbbra is 30 méter, azaz 3 bar. A számlapon a megszokott módon 12 órai segédszámlapról olvashatjuk le a stopper percgyűjtőjét, a 6 órai pedig a folyamatos másodpercet mutatja, a stopper a központi nagy másodpercmutatót használja. Az acél modellek 8.200 frankért, tehát 2.770.000 forint körül érhetőek el.
Galéria: