Egészen az ókori görögökig repülhetünk vissza az Omega új modellváltozatával.
Amikor előszeretettel használtak különböző bronzötvözetet, sok esetben olyat, ahol a bronzot arannyal keverték. Ezt idézi fel az Omega az új Bronze Gold Seamaster 300-zal.
A bronz egy igen szórakoztató anyag. Kifejezetten könnyen patinásodik, szinte mindentől. Az izzadtság, a levegő, a ruha dörzsölése, minden másként hat rá, ezért minden bronz tok teljesen egyedi.
A színe, felülete akár egy nap alatt is rengeteget változhat bármilyen irányba, és ha meguntuk a változatosságot, a patina akár otthoni körülmények között is szépen eltüntethető róla. De mi van akkor, ha valaki szereti a bronz színét, de nem szereti a gyors változásokat? Nekik készült az Omega Bronze Gold ötvözete
Érdekessége, hogy 37,5%-ban (9k) aranyat tartalmaz, 50%-ban rezet, a fennmaradó 12,5% pedig ezüst és palládium. Ebből az ötvözetből jön létre a Bronze Gold, aminek jellemzője, hogy kevésbé – vagyis egyáltalán nem – irritálja a bőrt, szemben a szokványos bronz tokokkal, és a magas aranytartalma miatt sokkal lassabban patinásodik.
A patina alapvető lényege, hogy a levegő és az anyag kapcsolata egy az anyag színétől némileg eltérő felületet hoz létre, ami konzerválja az alatta levő réteget, tehát magát az anyagot, mi viszont egy elszíneződött réteget látunk csupán, ami sűrűn változik. A Bronze Gold ezzel szemben lassan „érik”, lassan változik a színe. Azoknak, akik szeretik a bronz – és az arany – színét, de a túl intenzív anyagváltozást nem, kiváló választás lehet.
A típusnál ismert szendvics számlapot szerencsére nem engedték el. Az alsó rétegre kerültek a számok és indexek felfestve, a felső rétegen pedig egy kivágást kaptak. Az alsó réteg elemei kéken világító Super Luminova festéket kaptak. Maga a számlap „érlelt” bronzból készült (CuSn8), sötét, matt hatást keltve. A számlapot némileg nagyobbnak érezhetjük: keskenyebb lett a számlap és lünetta közötti gyűrű, így pár tizedmillimétert hozzá tudtak csalni a számlaphoz.
A lünetta barna kerámiából készült (ZrO2), a 5 perces indexek és számok pedig a vintage hatást keltő zöld Super Luminova festéktől világítanak.
Érdekes apró módosítás a korona formája, ami a gyártó szerint kúp alakú. Végülis fordított csonka kúpnak elmegy.
A 8912-es co-axial szerkezet a legfrissebbek közül való Master Chronometer, járástartaléka a két rugóházból összesen 60 óra, 25.200-as lengésszámon. A kiemelkedő, 15.000 Gauss antimágnesességet pedig nagyban köszönhetjük többek között a szilíciumból készült hajszálrugónak. Elől-hátul zafírüveg fedi az órát, tehát a szerkezetet is csodálhatjuk.
Mindezt a 41 milliméter átmérőjű, és az alapmodellnél (13,85mm) némileg vastagabb, 14,4 milliméteres tokban kapjuk meg, 300 méteres vízállóság mellett.
A Bronze Gold Seamaster egy ígéretes próbálkozás aránylag új vizeken. A bronztokos órákat már ismerjük, láttunk is néhányat, érdekes lehet a kevésbé patinásodó ötvözet, de legalább hónapok kellenek ahhoz, hogy mi is lássuk, miként öregszenek ezek a tokok. Izgatottan várjuk az első patinás darabokat.