Új modellel frissül a Ferdinand Adolph Lange születési évéről elnevezett 1815 kollekció. Az egyik legelegánsabb komplikáció, egy rattrapante kronográf került a limitált órába.
A rattrapante, magyarul uszálymutatós, időmérő segítségével nem csak egy mérést hanem azon belül több köridőt is mérhetünk. Jelen esetben egy percen belül tetszőleges számú köridőt tudunk mérni ezzel az órával. Ha elindítjuk a kronográfot akkor egyszerre nem egy, hanem két mutató lendül mozgásba, közülük az egyik rejtve marad a másik alatt míg meg nem nyomjuk ismét a 2 órai gombot. Ekkor a másodpercmutató halad tovább, viszont az alatta található uszálymutató megtorpan. Így tovább folyik a mérés, de van időnk leolvasni a köridőt. Ezt egy percen belül akárhányszor ismételhetjük.
Van tapasztalata a glashüttei gyártónak ezzel a komplikációval, hiszen mióta visszatért az elfeledett márkák sorából, több esetben bizonyult világelsőnek. 2004-ben, az iparágban elsőként, létrehozták a dupla uszálymutatós kronográfot amivel immár nem csak 1 percen belül rögzíthettünk köridőt, hanem 30 perc állt rendelkezésre. Ehhez a 30 perces gyűjtőre is két mutatót kellett helyezni ami szintén a fent említettek szerint operált. Tehát, ha mérünk egy köridőt akkor annak nem csak a másodperc értékét tudjuk leolvasni, hanem a perceit is. Ezt követve 2018-ban bemutatták a tripla uszálymutatós szerkezetet, ami már 12 órás intervallumban tudott köridőt rögzíteni.
Az 1815 Rattrapante ugyan „csak” egy uszálymutatóval rendelkezik, de ilyet se találni minden sarkon. Platina tokkal és hozzá passzoló argenté, magyarul ezüstös, színű számlappal érkezik. Mindez passzol a tradicionális részletekhez, mint a „vasútsín” percskála és a harsány arab számok. Ezen felül ismerős lehet a segédszámlapok kiosztása egy másik érdekes komplikációból, amit itt a saját fejlesztésű szerkezet adta szabadság tett lehetővé. Több réteggel dolgozik a számlap, hogy nagyobb térhatása legyen. A segédszámlapok süllyesztettek, a tachométer skála és vele együtt a márkanév döntve emelkedik a számlap fölé.
Ezúttal vélhetőleg tényleg saját fejlesztésű szerkezettel van dolgunk. (Volt már rá példa, hogy egy-egy márka saját werkje nem volt annyira saját) A Calibre L101.2 már az első ceruzavonásoktól úgy lett tervezve, hogy a legérdekesebb, esetünkben az uszálymutatók működésért felelős, alkatrészek tisztán láthatóak legyenek a zafír hátlapon keresztül. Ezt klasszikus módon, két oszlopkerékkel, oldották meg. Teljesen felhúzva, a főrugó 58 órán keresztül ad le energiát, amit 21,600 óránkénti féllengéssel szabályoz a billegő. A díszítettség Lange-hoz méltó. Kézzel polírozott az uszálymutatókat mozgató, ezüst alkatrészek letörései, valamint a híres, kézzel vésett billegőhíd sem maradt el. Állítólag a Lange gyár azon kevés dolgozója akik a véséssel foglalkoznak képesek egy-egy óra szerkezetéről megkülönböztetni, hogy melyikük csinálta, ugyanis a minta nem fix, saját stílusban készítik.
A 41,2 milliméter átmérőjű, 12.6 milliméter vastag platinatokos óra 200 darabos limitációban lesz elérhető. Az ár egyelőre találgatás tárgya, de a korábban ezzel a szerkezettel szerelt Lange 130,000 euró volt arany tokban.