Sokszor értetlenül állunk néhány limitált modell előtt, hogy mégis ez miért limitált, hiszen komoly kereslet lenne rá. Nagyrészt a japán márkák követik el ezt a hibát, de most az Orient Star megmutatta, hogy kell ezt egészen korrekt módon kijavítani.
Mivel cégcsoport szinten az Orient a Seiko alá tartozik, így egyértelmű az Orient Star-t a Grand Seiko-hoz hasonlítani, mint kifinomultabb márka. Persze, a kettő ég és föld árazás szempontjából, de az Orient Star is arra épít amire a Grand Seiko. Ahogy azt már korábban is írtam, mostanában egész ügyesen tölti be a Seiko kínálat újragondolása után hagyott űrt. Míg az alap Orientek képviselik a 30 és 200 ezer forint közötti szegmenst, addig az Orient Star mást céloz meg 200 és 500 ezer forint között. Sokkal magasabb minőséget képvisel, a legtöbb esetben még magasabb árkategóriás márkákat is megszégyenítve.
Tavaly lett 70 éves a márka, ennek ünnepére piacra dobták a Diver 1964-et. Mint az sejthető nevéből, ez egy újragondolt, régi modell volt modern elemekkel, mint a zafírkristály vagy a járástartalék kijelző. Akkor az egy 500 darabos limitáció volt meg nem is. Ugyanis 200 darabot csak a japán piacra szállítottak, így 300 maradt a világ többi részére. Jól eltalált óra volt, amit népszerűsége is mutatott, de a limitáció miatt nem jutott mindenkinek. Ilyenkor több márka is azt teszi, hogy újra kiadja a modellt kisebb változtatásokkal, viszont ez azok szembeköpése akik megvették az eredetit, annak exkluzivitásával együtt. A másik út, amit szerencsére az Orient Star is választott, az egy határozottan elkülöníthető, ám hangulatában hasonló modell kiadása, limitáció nélkül.
Az Orient Star Diver 1964 2nd Edition is egy újragondolás, szintén 1964-ből. Az akkoriban Calendar Auto Orient nevű modell vonásait örökölte. Még szerencse, hogy több búvárórát is találtak az 1964-es fiókban. 41 milliméter átmérőjű, 14,5 milliméter magas acél tokot kapott az óra, ami tagadhatatlanul búváróra méret. Ezt kicsit enyhíti a 49,6 milliméter tokfültől tokfülig. A dizájn vonal határozottan ’60-as évek. Kerek tok, hosszúkás, szögletes tokfülek amiken a képek alapján nagyon szépen találkoznak különböző felületkezelésű élek. Kötelező 60 perces skála a lünettán, világító pöttyel 12 óránál.
Duplán domború, tükröződésmentesített zafírkristály fedi a múltidéző számlapot. Fekete és zöld színben érhető el. A zöld fumé hatású, azaz a szín belülről kifelé sötétedik, ezzel több mélységet adva a számlapnak. Kvintesszenciális búvár indexek és mutatók, majdnem merci óramutatóval. A 3 órai dátumablak a index folytatása, így nem égbekiáltó a fehér dátumtárcsa, meg 58 évvel ezelőtt is fehér volt. 12 óránál járástartalék kijelzőt találunk, ami az Orient Star modellek elválaszthatatlan eleme, ez már modern ráadás.
5 sorosnak tűnik a csat, de ez csak a jól bevált japán leleményesség. Valójában három soros, hiszen a két szélső és a középső elem, tehát a szál-húzottak, egy darabból állnak. Ezekhez csatlakozik a két polírozott rész. Búvárhosszabítós, mikroállítási lehetőségekkel ellátott zárat kapott. Az órához jár egy szilikon szíj is, ha azt használnánk.
A megfizethető házon belüli szerkezetek koronázatlan királya most se tért le útjáról. Az Orient F6N47 werk rejtőzik a tömör hátlap mögött. 3 Hz-es frekvencián üzemel és 50 óra járástartalékot biztosít. Ez az óra mostantól az Orient Star állandó kollekcióját erősíti 599.000 forintos áron.
Az órát a hazai forgalmazó, a Next-Time Kft. biztosította a teszt erejéig.