Az alapmodellek frissítésén, mint például az Bambino 38mm-es változatán, kívül nagyrészt vintage hatású órákkal rukkol elő az Orient mostanában. Ezúttal nem egy konkrét modellt hoztak vissza márka archívumaiból, csupán a 70′-es évek hangulatát, jellegzetes formákkal és színekkel.
A második világháborútól egészen a hidegháború végéig hatalmas fejlődésen ment keresztül Japán. Ez érintette az ország összes szegletét, minden ágazatot. A jelenséget mai napig kutatják és tanítják „japán csoda” néven. Ebben a több évtizedes periódusban történt a híres quartz válság is, ami akkora hatással volt a piacra, hogy több klasszikus óragyártó csődölt be. A hatalmas gazdasági és technológia fejlődés egyik, kevésbé taglalt, hatása a vidámabb és bátrabb formatervezés, egyaránt autók és órák terén.
43,5 milliméter átmérőjű, a korszakra jellemző, hordó vagy párna alakú tok. Lényegében nincsenek tokfülek, így nem érdemes az átmérő alapján dönteni az óráról. Mint sok más esetben, itt is jobban járunk ha a tokfülek közti távolságot vesszük alapul. Ez alapján sokkal könnyebb eldönteni, hogy egy óra túl nagy vagy éppen túl kicsi-e a csuklónkra. Jelen esetben csak 46 milliméter ez a távolság ami szinte egy csuklón se fog túllógni, kényelmes viselet lesz. 13,9 milliméteres vastagsággal nem a legvékonyabb, de 200 méteres vízállósága igazi búvárórát varázsol a Neo Diver-ből, habár nem rendelkezik ISO 6425 tanúsítvánnyal.
Nem mindennapi a forgatható belső lünetta. A 4 óránál lévő koronával tudjuk azt állítani. Ez is csak egy a rengeteg megoldás közül ami biztosítja, hogy véletlenül ne lehessen elforgatni azt. Nincs koronazár egyik koronán se. Érdekes, hogy az elterjedt hiedelmekkel szemben, a koronazár nem feltétlen a gyakorlati vízállóság miatt szükséges. Azért van, hogy a korona ne húzódjon ki víz alatt a tokcsőből, hiszen akkor víz jutna a szerkezetbe. Az 5KX kollekció jól példázza ezt, 100 méteres vízállósággal és egy menet nélküli koronával vagy éppen a Neo Diver a 200 méteres vízállóságával.
Egy, az Orient World Map-ről ismert, rovátkált ráma veszi körül a rengeteg csíkkal tarkított számlapot. Nem csak a ráma, igazából az egész óra a World Map átalakított változata egy kicsit konzervatívabb külsővel. Nem kell azért kétségbe esni, most is van izgalmas változat. Konkrétan, a jelenleg látszólagos reneszánszát élő, szivárványos drágakövekkel tarkított órákat idézi a fekete bevonatos, limitált széria. 2000 darabban lesz elérhető a gumimacis számlappal szerelt óra, amin 11 applikált index tündököl a szivárvány színeiben. Ezen felül, két nem limitált változatot is bemutattak, egyet acéltokkal és egyet bronz szerű bevonattal. A bronz színű bevonatos egy barna, míg a limitált kiadás fekete bőrszíjon érkezik. Az alapmodellhez acél csat jár.
Mindháromban az Orient saját F6922-es szerkezete felel a pontos időért, 40 órán keresztül, 3Hz-es frekvencián. 420 eurós áruk hazánkban 179,900 forint, hasonlóan a World Map 100,000 170,000 forintos árához. Hamarosan alaposabban is szemügyre vesszük a modellt.