Van jó néhány számlapi kép ami egybeforrt az óratervezéssel, márkától függetlenül. Ilyen a klasszikus nap-dátum kijelzés is, amit sokan a Rolex, elnökök által is kedvelt, modelljéről ismernek. A Roamer hasonló megjelenést nyújtott sokkal elérhetőbb árkategóriában, ám most elérkezett második generációjához a modell.
Egyértelmű, hogy az óra egy Rolex homage, azaz egy létező dizájn jellegzetes elemeit használja Roamer köntösben. Nincs is ezzel semmi baj hiszen egész márkák épülnek erre a stratégiára, gondoljunk csak a Steinhart-ra. Valamiért ez a jellegzetes kijelzés kikopott az alacsonyabb árkategóriákból, egyedül az Orient gyártott még hasonló órát, a Roamer mellett, de azt sem forgalmazzák már évek óta. Most a Roamer is továbblép a konzervatív megjelenéstől, talán az ő dizájnereik se bírják, azt aminek a Rolex évtizedek alatt mesterévé vállt, hogy szinte semmit sem változtatnak modelljeiken.
Az összkép továbbra is igen érett. Hordozza a sokak által kedvelt jegyeket. Míg, az alap Daydate a spektrum elegánsabb oldalán foglalt helyet, a frissítés egy-két lépést tett a hétköznapi megjelenés felé. Félreértés ne essék, még mindig nagyon messze vagyunk egy búvárórától. A változtatások hatására most már még inkább el tudom képzelni a modellt mindennap hordós darabként. Tökéletesen megállja helyét egy elegáns board meetingen és egy hétköznapibb öltözet mellett is hétvégén. Főleg, hogy az óra jóval értékesebbnek láttatja magát, mint az árcédulája.
A fent említett feeling egyértelmű hordozói az új számlap és mutatók. A sima selyemfényű számlapot felcserélte egy, továbbra is enyhén selyemfényű, vízszintesen csíkozott számlap. Ezt a megoldást láttuk már szögletes tokban is, de meg kell hagyni, hogy a kerek tokformával is jól mutat. Igazi klasszikus, amivel egy kis izgalmat lehet vinni a máskülönben egyhangú számlapokba. Applikált a Roamer logó, míg a festett feliratok alatt a horizontális minta kiemelkedik, helyet adva azoknak. Egységes a tipográfia, habár a számlap alsó fele kissé zsúfoltra sikerült. Fluoreszkáló festékkel töltöttek az applikált, szögletes indexek, melyeket jól kiegészítenek az új, nagyobb mutatók. Ezek a lapos, kard alakú mutatók sportosabb hatást keltenek, mint az előző, vékonyabbak, ám továbbra is megtartják eleganciájukat. 3 óránál keretezett a dátumablak, párja 12 óránál arányosan kitölti az indesek közötti hézagot. Maradt a küklopsz, vagyis a dátumablak fölötti nagyító, melyet egyesek nem szívlelnek, de a megidézett dizájnhoz nélkülözhetetlen.
42 milliméter átmérőjű a tok, ami nem változott az előző generációhoz képest. Nagyobb méretei is inkább a hétköznapi viselethez teszik megfelelővé. Elől és hátul is zafírkristály fedi, ami gondoskodik a tartósságról. Szemből mindenképp a rovátkolt lünetta hívja fel magára a figyelmet. Sokszor amikor ez a dizájnelem köszön vissza más modelleken, nem arányosra sikerül. Ha ez a feltűnő elem túl széles lesz, akkor felborítja az egész óra optikai egyensúlyát. Szerencsére ehhez nem nyúltak a generáció váltás közben és maradt arányos a polírozott ráma, ami bármely szögből képes fényesen csillogni. A tokfülek felső része szál-húzott, míg az oldalsó felületek polírozottak. Könnyen használható és arányos a jelzett korona.
Ahogy ebben az árkategóriában már természetes, tömör szemes szíjat kapunk. Ez a president csatot idézi, ami szerintem az egyik legkényelmesebb acél csat. Kellően kicsik a szemei ahhoz, hogy jól lekövessék a csuklót, de nem annyira kicsik, hogy túl zsúfolt legyen a megjelenés. A szintén tömör végszemek úgynevezett, male stílusúak, azaz a végszem nyúlik tovább a tokfülek hosszán, nem az első csatszem a tokfülek közé. Ez igazán apróság, de talán így kicsit túl hosszúak lettek a végszemek. Mind az acél és a PVD bevonatos referenciákon is polírozottak a középső csatszemek. Az óra elérhető acél, kéttónusú arany és teljes arany színben is. A zöld és arany örök kombináció mindenképp kiemelkedő most is.
Eddig, mint a legtöbb Roamer modell, svájci STP szerkezet volt a Primeline-ban, ám most, ahogy a Searock frissítésénél láttuk, itt is Sellitára vált a gyártó. Konkrétan egy Sellita SW240-1 került az 50 méterig vízálló tokba. Ez az alap SW200 nap kijelzéssel bővített változata, 38 órás járattartalékkal, 4 Hz-es frekvencia mellett. Mivel lényegében egy ETA 2834-ről van szó, egy kő különbséggel és más gyártótól, egy megbízható szerkezetről van szó. A korábban használt STP is ugyanennek az ETA werknek egy klónja, így sok minden nem változott a hátlap alatt. Ezek a gyártók azért készíthetik el a régi ETA mechanikákat, mert azok jogvédettsége már régen lejárt és mivel az ETA már nem nagyon szállít Swatch Group-on kívül, ezek a beszállítók betöltik az űrt. 300.000 forint körüli árával nagyon jó versenyző a Roamer Primeline egy igen kompetitív szegmensben, főleg ha figyelembe vesszük, mennyivel drágább óra megjelenését nyújtja.
Az órákat a hazai forgalmazó, a Next-Time Kft. biztosította a teszt erejéig.