Nem új trend úttörőjeként lép most elő a Corum egy unisex óra bemutatásával. Évek óta figyelhetjük, hogy a 40 milliméteres tokátmérő alatti modelleket sokszor nem csupán egy nem számára hirdetik, hanem az unisex kollekcióban kapnak helyet. Sokaknak a 40 milliméteres átmérő határvonal és a trendek is a kisebb órák felé mozdulnak a már kisimulni látszó nagy órás hullám után. Ehhez ha még hozzácsapódnak a sorra megjelenő unisex órák, akkor már valóban mondhatjuk, hogy a trend visszaért, ismét a kisebb óráké a terep.
Noha eleinte én se szívesen nézelődtem 40 milliméter fölött, idővel arra jutottam, hogy érdemesebb inkább a két tokfül távolságát figyelembe venni. Ugyanis, ez a méret adja, hogy az adott óra túlnyúlik-e egy csuklón, vagy nem. Végső soron pedig mindig az dönt, hogy mit is hordanék szívesen, hiszen magamnak választok egy darabot, amire nagy eséllyel senki se fog felfigyelni amikor éppen a csuklómon van. Ekkor jön a Corum, nem csak az Admiral szériával, hogy egészében beteljesítse a fentebb írtakat.
Az Admiral és az Admiral’s Cup megjelenése ordítja, hogy az óraválasztásunkat nem trendek és mások véleménye irányítja, hanem a saját véleményünk. Éppen ezért nagyon megosztó a márka ezen és a többi kollekciója is, ami nem feltétlenül rossz dolog. Főleg ha azt vesszük, hogy mindig színes, kreatív órákért epedünk a kék számlapos acél sportórák tengerében. Ebben az apátiában van a legnagyobb szükség Corum-ra, Hublot-ra és arra a néhány svájci gyártóra akik még be merik vállalni a kreativitást és nem csinálnak Kőmives Kelemennét dizájnereikből.
A megjelent 38 milliméteres termékcsalád egyik zászlóvivője a fekete PVD bevonatos titán verzió. Az arany és a fekete kombinációjára épít. Maradt a jellegzetes 12 oldalú tokforma, habár kissé lekerekítve. A szögletes ráma belső íve kerek, míg a percskála gyűrűje maradt szögletes. Ezzel az érdekes kombinációval érték el, hogy az összhatás valamivel finomabbnak hasson. Vannak zászlók is. Pedig nem Admiral Legend vagy Admiral’s Cup modellről beszélünk. Van bármi logika vagy sztori mögöttük? Nincs. Minek lenne? Egy érdekes dizájn elemről van szó ami nagyban hozzájárul a modellek megjelenéséhez. Legalább nincsenek félkamu sztorik amikről lehetne olvasni a marketing szövegekben. Ezúttal az is megelégszik a zászlók jelenlétével aki szereti őket és az sem borzad el a látványtól aki irtózik már a gondolatuktól is, hiszen csak igazán apró kontúrjaik jelennek meg a percskálán.
2019 óta az Admiral kollekció jellegzetes eleme a Grenadier Fendu számlap. Ezek megemelt háromszögek, melyek együtt négyzeteket alkotnak. A háromdimenziós felület jól kiemeli az applikált idexeket és a logót. 6 óra fölött nyomtatott az Admiral felirat, ami apró részlet, de nem szépen töri meg a textúrát. Ezúttal elfogadható a fehér alapon fekete dátumtárcsa, hiszen tudatos. A bekeretezett dátum egy indexet helyettesít. Küklopsz nincs, a Corum-nál ott a Bubble, az egy nagy küklopsz, de a biztonság kedvéért raktak a dátumablak mellé egy nyilat, ha esetleg elfelejtenénk merre találjuk.
Zafír hátlap mögött látjuk a CO 082 werket. Ez egy átnevezett Soprod A10 szerkezet. A Soprod nem sokszor jön elő. A Festina saját szerkezetgyára és több helyen is beszállító. 4 Hz-es frekvencián üzemel, 42 óra a járástartaléka, csak a szokásos. Ez ETA 2892 alternatíva. Nem igazán klón, mert a Seiko 4L szerkezet az alapja amit felső kategóriás Seiko és Credor modellekbe szerelnek. Nagyon ritka ezt látni, frissítő a tömérdek Sellita mellett. Gyárilag gumiszíjon érkezik a A082/04368 – 082.202.95/F371 AN25 referenciaszámú modell, 5.100 svájci frankos áron, az állandó kollekció tagjaként.