A második világháború után egyre nagyobb körben terjedtek el a vízi sportok, divatos lett a búvárkodás. Nem véletlen, hogy ekkor jelent meg a híres Blancpain Fifty-Fathoms és a Rolex Submariner is. Nem volt olyan gyártó aki ne kínált volna legalább egy búvárórát. Az akkor virágzó Nivada Grenchen többet is piacra dobott, de legfontosabb modelljük az Antarctic Diver volt. Most, hogy a márka újraéledt, visszajön ez a jellegzetes búváróra is.
Úgy látszik egészen konkrét elképzelések útján zajlik a Nivada feltámasztása. Elsőként megjelentek legjellegzetesebb óráik, tagadhatatlan vintage hangulattal, majd miután letudták a kötelező köröket, jöhetnek az olyan történelmi modellek, melyek ma is népszerű kategóriába tartoznak. Van már integrált csatos, acél sportórájuk és immár kerámia lünettás búvárórájuk is. Persze, ezeket sem most találták fel, mind meglepően korhű leképzés a márka archívumából. A modern anyaghasználaton kívül most is igazából csak az átmérőn változtattak. 38 milliméter átmérőjű és 1,9 milliméter vastag az acél tok, ami megjelenésekkor 36,5 milliméteres volt. Egy duplán domború zafírkristály zárja egyik oldalát, míg a másikat egy tömör hátlap, rajta a kollekció, pingvint ábrázoló emblémájával. Skindiverhez hűen, koronavédőket nem találunk a menetes korona mellett. Ezek az órák nem a profiknak készültek, hanem lelkes hobbi búvároknak, aki évente egyszer-kétszer kihasználják a 200 méteres vízállóság töredékét, egyébként pedig csak a hétköznapok kihívásaihoz hívják segítségül. Ma ezt aszfaltbúvárnak neveznénk.
A számtalan egyenes hozza el leginkább az 50-es évek hangulatát. Sűrű vonalak vannak a kerámia lünettabetéten és a számlapon is. Két hatalmas, téglalap alakú mutató gondoskodik a jó leolvashatóságról. 3 óránál a dátumablak főlé küklopsz került, ami a domború kristállyal együtt akár sok is lehet. Mesterségesen öregített, világos kávészínű lume került az indexekre és a két nagyobb mutatóra. Ez nem minden dizájnnak áll jól, ám most jó összképet alkot. Középen diszkrét, piros hajszálkereszt visz némi színt a fekete számlapra. Minden felirat nyomtatott a számlapon, a 6 óra fölötti „Antarctic – Diver” ugyanazzal a tipográfiával, mint évtizedekkel ezelőtt.
Akárcsak korábban a Chronomaster kollekcióhoz, most az Antarctic megjelenéséhez is társul egy könyv. Ezzel kívánja erősíteni a márka, hogy hiába most nemrég indultak újra, ugyanazt a filozófiát viszik tovább, mint korábban, ugyanazokkal a termékcsaládokkal. Érdekes, hogy a könyvet nem maga a márka, hanem az ő megbízásukból egy megszállott Nivada Grenchen gyűjtő, Aashdin Billimoria, aki órásmesterként több könyvet és cikket is publikált már. Innentől fogva minden évben új könyvet fog kiadni a márka, melyek mindig másik kollekcióról mesélnek majd.
Hangulatán túl ára is nagyon vonzó lehet az új modellnek. Az utóbbi években a svájci belépőkategória egyre feljebb lépkedett árszintben, ha automata órákat nézünk. Ma már a legtöbb svájci automata szerkezetes modell 300.000 forint körül kezdődik és ezek mind két-három bejáratott márka termékei. Ha a Swatch Group-on kívül keresgélünk, nem sok lehetőségünk van, ezért is figyelemreméltó, hogy 815 euróért, ami most majdnem pontosan 300.000 forint, svájci Soprod P024 szerkezetet és svájci gyártást kínál a Nivada. Kétféle bőrszíj, egy gumiszíj és öt acél csat közül választhatunk. Rendeléseket május 25.-től lehet leadni az órára, két hétig lesz erre lehetőség és csak annyit gyártanak majd, amennyit meg is rendeltek. Ebben a formában limitált lesz az óra.