Újabb órával hozza el a 30-as, 40-es évek dizájnját a Vulcain. A nemrég újraélesztett márka továbbra is hű marad történelméhez, legjelentősebb modelljük, a Circket kapott egy limitált kiadást egy kollaborációval egybekötve.
1947-ben a világ első ébresztős karórájaként mutatkozott be a Vulcain Cricket. A 120-as szerkezet természetes mechanikus volt, hiszen még jóval a kvarc órák előtt járunk. Legnagyobb kihívás az óra járástartalékának és pontosságának megtartása volt a különleges funkció mellett. Ez a két tényező szorosan összefügg, hiszen ahogy fogy a hátralévő járástartalék úgy csökken a főrugó által leadott nyomaték és egyre pontatlanabb lesz a szerkezet. Nem meglepő, hogy egy hangosan berregő ébresztő sok energiát kíván, ami mellett a pontos járás már nehézkes lenne. Robert Ditisheim, a Vulcain harmadik generációs tulajdonosa a legegyszerűbb módon oldotta meg a problémát, két egymástól független rugó került a szerkezetbe.
Manapság egyre többször látunk dupla rugóházakat, de ezek szinte mindig összekapcsolva, együtt működnek. Az eredeti Cricket-ben annyira külön életet élt a két rugó, hogy a koronát egyik irányba tekerve az egyik rugót húzhattuk, míg a másik irányba a másikat. Végül olyan jól sikeredett a werk, hogy megnyerte a Neuchâtel Observatory Trials pontossági versenyét. Később három amerikai elnök, Harry Truman, Dwight Eisenhower és Lyndon Johnson is Vulcain Cricketet hordott, innen kapta az elnöki óra nevet.
Most a Revolution órás magazinnal karöltve a modell életének első szakaszára jellemző megjelenést hozzák vissza. Mint a többi Vulcain óra, ez sem légből kapott, a márka történelméből kölcsönöz dizájn elemet, itt-ott modernizálva azokat. Az acél tok is 39 milliméter átmérőjű, az eredeti 36 helyett. Ezzel maradt klasszikus méretezésű, ami elengedhetetlen egy ilyen hangulatú óránál, de mégsem zárta el magát attól a közönségtől, aki nem venne kisebb órát. Karcsú, lefelé hajló tokfülei jól kiegészítik a vékony rámát. Maradt a hagymakorona és a kitüremkedő gomb 4 óránál. Fontos, hogy ez könnyen használható legyen csupán tapintással is, hiszen ezzel lehet leállítani az ébresztőt.
A jazz fénykorából ugrott elő az Art Deco és Moderne stílusú számlap. Sötét bézs és antracit szürke váltja egymást, a számlap közepéből kifelé haladó csíkokkal. Ez nem egy toolwatch, amit a nagyon egyszerű mutatók is tanúsítanak. Ez egy funky, retró stílusú hétköznapi darab, ami akár elegánsabb viselethez is felvehetünk, elvégre a elnökök is öltönnyel hordták. 9 és 3 órához 180 fokkal elforgatva kerültek az applikált arab számok. Ez számtalanszor szembejön a kor többi óráján. Az egész számlap nagyon hűen tükrözi azt amit abban az időben akár egy Patek Philippe, Omega vagy Longines órán láthattunk volna.
Szemből domború zafírkristály zárja tokot, míg hátulról egy tömör hátlap a Revolution magazin logójával díszítve. Mögötte a Vulcain V10 kézi-húzós, svájci szerkezet ketyeg, 42 órás járástartalékkal. Amikor eljön az ideje, a dupla hátlap membránját ideges ütve hangosan berregni kezd. Mindössze 50 darab készül a modellből 4.060 dolláros áron és kizárólag a Revolution forgalmazza.