Ha a szászországi óragyártás jön szóba, akkor hamar eszünkbe jut a Glashütte Original vagy a Nomos, de a Union Glashütte elmaradozik. Valahol a Swatch Group PR és marketing osztályán kell keresni ennek okát, mert a Glashütte Original és a Union Glashütte is hozzájuk tartozik. Mindenesetre, érdemes figyelni az utóbbira is, mert olyan órákat dobnak piacra, mint az új Union Glashütte Belisar Date Sport Pro.
Szinte az összes glasshüttei márka kollekciójában találunk búvárt, de legtöbben van valami különös, ami Svájcban ritkán bukkan fel. A Nomos Ahoi modelljeiről meg sem mondanánk, hogy búvárórák, a Glashütte Original SeaQ, pedig igazi NDK-s retró, a szó legjobb értelmében. A Union Glashütte se hagy minket cserben, hozzák az elvárt karaktert és minőséget.
Fontos, hogy ne keverjük az új, Union Glashütte Belisar Date Sport Pro kollekciót, a régebb óta futó, nem Pro termékcsaláddal. Az kicsit hétköznapibb, visszafogottabb, a mostani pedig nagyon professzionális, legalábbis azt állítja magáról. A 42 milliméter átmérőjű és 11,85 milliméter vastag acél tok 300 méteres vízállósága 100 métert ver a nem annyira profi testvérére. Az egyszerű formaterven nagyon szép felületkezelést találunk, de főszerepben a csavarral rögzített, polírozott koronavédők vannak. Nem csupán a menetes koronát védik, hanem tovább nyúlnak, majdnem a tokfülek végéig. Plusz pont, hogy míg a kék számlaposon egyszerű, polírozott acél ez a rátét, addig a fekete számlap mellé fekete PVD bevonat dukál.
Tekintve, hogy egy professzionális búvárórát rajzoltak, nem meglepő, hogy sok textúrát nem találunk a számlapon. Eléggé lényegre törő, de ha épp úgy esik rá a fény, akkor a kék tűnhet enyhén átmenetesnek. Katonás rendben állnak az applikált, négyszögletes indexek. Delet dupla jelölés, a negyedórákat pedig egy kis osztás teszi feltűnőbbé. 3 óránál egy puritán dátumablak köszön vissza, ami szerencsére éppen olyan széles, mint az index lenne a helyén, így nem zavaró. A ceruza formájú mutatók is követik a szögletes stílust. Természetesen, az indexekkel együtt, ezek is Super-LumiNova festést kaptak. Feltűnő bevágások szegélyezik a zafír lünettabetétet, amin világít a 12 órai pip és az első 15 perc jelzései.
Zafír hátlapja mögött egy UNG-07.S1 saját szerkezet ketyeg – legalábbis saját maguk fejlesztették tovább az alapul szolgáló ETA 2892-t-, ami az óra árához képest szépen díszített. Kékített csavarok, galshüttei csíkozás, áttört rotor és ha nem is polírozott, de valahogy eldolgozott élek. Szilícium hajszálrugó véd a mágneses erőkkel szemben és 60 órás járástartaléka is elég hosszú. Szépen kidolgozott acél csaton vagy gumiszíjon kérhetjük az új modelleket. Utóbbi egész biztosan kényelmes viselet, mert egy gumi végszemmel csatlakozik a tokhoz, így egyáltalán nem fog eltartani a csuklótól. Gumiszíjon 2.750 euró, míg a acélon 2.850 euró az órák ára. Nagyon jó ár-érték arányt képvisel az új kollekció, főleg, ahogy svájcban egyre emelkednek az árak.