Két új órát tervezett a Francia Légierővel közösen a Yema, amik modern csavarral hozzák vissza régi fliegerek hangulatát.
Már a 70-es évektől fogva szállít órákat a Yema a Francia Légierőnek. Yema Supermant kaptak a helikopteres mentőcsapatok és a légierő pilótái is, most pedig együtt terveztek két órát, amik újraértelmezik a klasszikus pilótaórákat.
A Yema Flygraf Flieger French Air Force a duó egyszerűbb, hárommutatós tagja, ami nagyon hasonlít a történelmi Type A pilótaórákra, melyek a világháborúk idején terjedtek el. 40 milliméter átmérőjű titán tokja csupán 9,4 milliméter vastag, tehát igazán kompakt, hála a márka saját, YEMA2000 szerkezetének, ami ugyan nem a Yema szerkezetek legújabb generációjából származik, de cserébe olcsóbb és legalább annyira kompetens 42 órás járástartalékával és 4Hz-es frekvenciájával.
Az egyszerű titán tok könnyebb az acélnál és valamivel sötétebb árnyalata is hozzáad a katonai hatáshoz. Ezt fokozza még a szálhúzás és a túlméretezett korona, amit kesztyűben is könnyen lehet kezelni.
Megmaradtak a számlapon a Type A fliegerek jellegzetes mutatói és indexei, de a külső skála és a modern tipográfia feldobja az órát. Változatosak az indexek, 12 óránál a háromszög szendvicsszámlapos, tehát egy réteggel lentebb ül, a számlap kivágásában, míg a többi órajelölő kitüremkedik. Emelett a lume színével is operáltak: míg a háromszögbe és a mutatókra sárgás, patinásodott lume került, addig az arab számokra hófehér. 6 óránál szintén sárgás festékkel nyomtatták a dátumtárcsát, aminek alapszíne passzol a számlaphoz, mindegy, hogy feketét, zöldet vagy kéket választunk. Az egyszerű dátumablak fölött látjuk a Francia Légierő logóját, ami visszaköszön a tömör hátlapon is. Felülről egy 2 milliméter vastag, domború zafírkristály zárja a tokot.
A duó komplikáltabb, de jóval elérhetőbb árú tagja a Yema Flygraf Bi-Compax French Air Force, egy meca-quartz kronográf. Ez is egy 40 milliméteres, szálhúzott tokban érkezik, de ezúttal nem titánból, hanem acélból készült. Alulról ezt is egy tömör hátlap zárja, de alatt nem egy mechanikus, hanem egy quartz szerkezet dolgozik, méghozzá a jól ismert Seiko VK61, aminek különlegessége, hogy a stopper központi mutatója nem másodpercenként lép, hanem úgy mozog, mintha mechanikus kronó hajtaná.
Fekete és kék számlapok közül választhatunk a stoppernél, amin 12 óránál találjuk a kronó 60 perces gyűjtőjét, 6 óránál pedig a kismásodpercet. Nagyon könnyen leolvasható a két központi, fehér mutató, melyeket arab számok vesznek körbe.
Mindkét óra Franciaországban gyártott szövetszíjon érkezik és egyik sem limitált. Az automata ára 990 dollár, míg a quartz kronográfé csak 429 dollár. Mindkettő szuper ár-érték arányt nyújt és eldönthetjük, hogy kell-e nekünk a titán tok és az automata szerkezet. Az automata inkább a régi fliegerek jópofa újragondolása, míg a kronográf tényleg egy komolyabb katonai óra, amit nagyobb valószínűséggel láthatunk a Francia Légierő egyik pilótáján.