Már sok luxusmárka keblére ölelte a titán, a Vacheron Constatin is egyre bátrabb az anyaggal, sorra mutatkoznak be az új titán modellek. Most az Overseas Tourbillon kapott teljes titán körítést.
Az Overseas a luxus sportórák kifinomultabb oldalát mutatja meg, ami inkább luxus, mint sport, ezért sokkal jobban passzolnak hozzá az olyan komplikációk, mint a tourbillon, még akkor is ha elvileg ezeket a bonyolult gátszerkezetek is meg lehet erősíteni annyira, hogy bírják az aktív használatot. 2022-ben már láttunk egy titán Overseas Tourbillon modellt, ám az egy extrém, áttört számlapos különkiadás volt, ellenben a most megjelent klasszikusabb modellel.
42,5 milliméter átmérőjű és 10,39 milliméter vastag a titán tok, ami jóval könnyebb, mint acél társai ráadásul, kifejezetten vékony, ami kompaktabb összhatást biztosít még a nagyobb átmérővel is. Hiába nehezebben megmunkálható anyag, mint az acél, a titánon is sikerült az acél Overseasről megszokott felületkezelést elérni. A felhasznált grade 5 titán fajtája is gondosan lett kiválasztva, nincs kissé sáros, az acélnál sötétebb beütése, mint sok másik titán órának. Ez van ahol jól áll, de itt inkább ez az acél szerű árnyalata passzol az órához. Láttunk már sötétebb titán Vacheront is és az igencsak szokatlan volt.
Bőven jutott lakk a sötétkék számlapra, ami néhol világosnak is tűnhet, ha épp úgy éri a fény. Super-LumiNova betétet kaptak az applikált fehérarany indexek és a központi, megegyező formájú mutatók. Az alap Overseas egyik apró, de fontos részlete, hogy nincs másodpercmutatója, ezért is elegánsabb, mint sok más luxus sportóra. Most egy tourbillon gátszerkezet is rátesz erre egy lapáttal 6 óránál. A máltai kereszt formájú ketrecben lévő tourbillon egy perc alatt tesz meg egy teljes fordulatot.
Az órába a Vacheron vékony, calibre 2160 szerkezete került, egy 22 karátos arany perifériás rotorral és impresszív, 80 órás járástartalékkal. Kézzel polírozták a tourbillon ketrecét, de jutott még szép díszítést a csavarokra és a hidakra is. Egyedül a polírozott belső éleket hiányolom. Ugyan csak kérésre érhető el az új modell ára, de mivel az acél verzió 129.000 dollár (ha nem az Egyesült Államokat állítom be a weboldalon, akkor annak is csak kérésre érhető el az ára), ezért a titán valahol 150.000 dollár környékén lehet, ahol már bele kéne, hogy férjen ennyi befektetett energia. Még ha ezt a végfelhasználó nem is veszi észre, akkor is ettől lesz luxus a luxusóragyártás és ettől lesz Haute Horlogerie a Haute Horlogerie, amit épp az olyan nagy presztízsű márkáknak kéne ápolnia, mint a Vacheron Constantin.