Francia szőlőből készült az ID Geneve szíja, aminek minden porcikája újrahasznosított.
Pár évei indult az ID Geneve, mint a legfenntarthatóbb svájci óramárka. Nem újkeletű a luxusipar zöldítése és van amikor zöldre festésbe csap át, de az ID Geneve jó példa arra, hogy titkolózás nélkül, valóban újrahasznosított és tiszta forrásból származó anyagokból is lehet igazi svájci órát gyártani.
Nem lesz mindenki csuklóján újrahasznosított óra, de az ő fejlesztéseik, akárcsak az új Nisiar szíj, egy olyan megoldás, ami más márkánál is üdvözlendő lenne.
41 milliméter átmérőjű a Circular 100%-ban újrahasznosított acél tokja, aminek neve nem csak formájára, de a körforgásra is utal, amivel létrejött. Svájc Jura régiójában 40 hulladék feldogozótól szerzik be a kiválogatott 1.4441 (ami lényegében 316L álnéven) acélt és az egész tok, valamint a csat is abból készül. A végeredmény mutatja, hogy ez a felhasználó számára azonos élmény nyújt, mint a frissen előállított acél, semmilyen kompromisszummal nem jár, viszont 10-szer kisebb ökológiai lábnyomot hagy. Még a Franciaországban készült első és hátsó zafírüveg is 70%-ban újrahasznosított. 50 méteres vízállósága miatt nem lesz sportóra, de hétköznapi használatra tökéletes.
Talán az egyetlen klasszikus, nem a körforgásban szereplő alkatrész a számlap, amit a szíj gyártásához használt szőlőfajták színe inspirált, míg a percskála árnyalata a szíj belső oldalán lévő parafát idézi. 100%-ban újrahasznosítotak a mutatók és a Super-LumiNova is, ami jól mutatja mennyire a végletekig viszik a projektet és hogy tényleg komolyan gondolják azt.
Kissé ellentmondásos, hogy integrált a szíj, hiszen így csak a gyáriakat használhatjuk, nem rakhatunk rá egyet, ami otthon kallódik, ezzel újrahasznosítva azt, viszont saját szíjaiknál kevés újrahasznosítottabb van. Régóta téma a borjú és más állatbőrök lecserélése a szíjgyártásban és az ID Geneve mindenképp jó úton jár. Eddig háromféle szíjat kínáltak, a „VEGEA” 80%-ban borgyártási melléktermékekből készült és fekete, kék és barna színekben érhető el, a „TREEKIND” egy fekete és barna változatban elérhető, 100%-ban természetes anyagokból készült szíj, ami komposztálható, a „MIRUM” pedig egy műanyagmentes bőralternatíva természetes gumival, olajokkal rostokkal. Ezekhez csatlakozik most a „NISIAR”, ami szintén a szőlészetből érkezik.
Egész konkrétan a Château de Beaucastel pincészet 13 szőlőfajtájának törkölyéből, ami a préselés után visszamaradt kocsányt, héjat és magokat jelenti. Az eredmény egy textilerősségű és a bőrhöz hasonlóan tartós szíj, ami 75%-ban természetes anyagokat tartalmaz. A NISIAR, visszafelé RAISIN, azaz mazsola, nem csak az új szíj fantázianeve, hanem egy új cégé is, ami mostantól ezeket a szíjakat fogja gyártani, így más márkák is megvehetik majd.
Az átlátszó hátlap mögött egy ismerős ETA 2824 ketyeg, ami az egyik legmegbízhatóbb elérhető árú svájci szerkezet, ráadásul ez is újrahasznosított. Az ID Geneve felújított szekrezetekkel dolgozik, így azok új életet kapnak egy új órában.
Mindössze 40 darab készül a legelső NISIAR szíjas ID Geneveből, aminek 4.210 svájci frank az ára. Nem kell, hogy tömegtermék legyen, elég ha megoldásaik átszivárognak klasszikus márkákhoz is.