Ha seconde/seconde hozzányúl egy órához, abból mindig valami jó sül ki. A legegyszerűbb öltönyórát is átvarázsolja egy vidám, kreatív limitált kiadássá, ahogy a Frederique Constattal közös órája is megmutatta. Most mélyebb vizekre evezett és elkészítette az ideális aszfalt-búvárórát.
Nem ismerek olyat, aki valóban búvárkodáshoz vesz búvárórát, de ebben nincs is kivetnivaló. Rég elmúlt már annak az ideje, hogy bármilyen órát egy konkrét felhasználásra vegyünk. Persze, nekem is van külön G-Shockom, amit csak edzéshez használok, de amióta mindenhol, a telefonunkon, számítógépünkön, mikrónkon és még a sütőnkön is egy könnyen leolvasható, pontos óra van, azóta egy karórát elsősorban nem az időkijelzés miatt veszünk. Sokkal inkább státuszszimbólumként, divatos kiegészítőként vagy ne adj Isten befektetésként gondolunk rájuk, és amikor a legfőbb faktor nem a funkcionalitás hanem a megjelenés (még ha annak része is a funkcionalitás), akkor engedhetik igazán szabadjára kreativitásukat a tervezők.
Angolul desk divernek (magyarul pedig aszfaltbúvárnak) hívjuk azokat a búvárórakat, amiket tulajdonosuk legfeljebb az irodai vízadagolónál tesz ki nedvességnek és már régóta futó poén, mikor valaki rákérdez órás fórumokban, hogy az új búváróráját le kell-e vennie zuhanyzáshoz. Seconde/seconde és a Christopher Ward most elhozta a tökéletes desk divert, ami pontosan arra terveztek, hogy egész nap az irodában töltsük benne az időt, még ha technikailag búvárkodhatnánk is benne.
Az alapot a C65 Aquitaine 41 milliméter átmérőjű és 12,5 milliméter vastag acél tokja adja, búvárórához passzoló, szálhúzott felületekkel. Hála rövid, polírozott letöréssel díszített tokfüleinek a tok hossza mindössze 46,7 milliméter, ami ideális méret kisebb csuklóhoz is. A megemelt zafírkristály és a koronavédők hiánya hoz egy kis vintage fuvallatot, de összességében egy klasszikus modern búváróra sziluettjét kapjuk, 200 méteres vízállósággal és egy menetes koronával. Már a zafírbetétes, 120 klikkes lünettán elkezdődnek az irodai funkciók. A felosztások között találunk szünetet, meetinget, pletykálást, mozgást és irodai viszályokat, míg el nem érjük a nap végi doomscrollingot, ami a végtelen TikTok és Instagram Reels görgetést jelenti lefekvés előtt.
A fekete számlapon körben látjuk, hogy a lünettán ikonnal jelölt tevékenysége konkrétan mit takarnak és, hogy hány alkalmat ajánl belőle egy napra az óra. A legegyszerűbb példa az ötperces szünet, amiből hármat javasol a számlap, tehát amikor elmegyünk szünetre, akkor a percmutató végéhez állítjuk a lünettán a szünet kezdetét és könnyen látjuk ha letelt az öt percünk. Ugyanígy működik az összes tevékenység, olyan extrákkal, mint a nyitott szemmel alvás meeting közben vagy az emberiségbe vetett hit és a dopamin túltengés relációja doomscrolling alatt. 6 óra fölött egy post-it jegyzetet látunk, amire az óra neve van írva, de emellett arra is emlékezetet minket, hogy csináljuk meg azt, amit felírtunk egy igazi jegyzetlapocskára. 6 órához került az egyszerű dátumablak, ami minden hónap elején pénzesőt mutat, jelezve, hogy mindjárt itt a fizetés. Az applikált indexek és a mutatók nem változtak az alap Christopher Ward C65-höz képest.
A „The Desk Diver” és a „how to dominate from 9 to 5”, azaz hogyan uraljuk a munkanapot, feliratú tömör hátlap mögött egy Sellita SW200-1 szerkezet dolgozik 4Hz-es frekvencián, 38 óra járástartalékkal.
Mindössze 500 darab készül az órából, ami különleges dobozban, szövegkiemelővel, gemkapoccsal, rajzszögekkel és post it címkékkel együtt érkezik 1.395 dolláros áron, háromszemes acél csattal.
Tok: 41 x 12,5 x 46,7 mm acél
Kristály: Zafír
Vízállóság: 200m
Lume: Super-LumiNova a mutatókon és az indexeken
Szerkezet: Sellita SW200-1, 4Hz, 38 óra járástartalék
Szíj: Acél
Ár: 1.395 USD
Limitáció: 500db