Több sikeres limitált kiadás után most állandó kollekcióval érkezik az Awake, ráadásul ütős árkategóriában.
2019-ben alapította Lilian Thibault a francia Awake márkát, ami mondhatni a szokásos indie mikrobrand utat járta be, több limitált kiadással, mindig valami érdekes történettel az órák mellé. Rendszeresen visszatérő témájuk volt bolygónk élete, egyik órájukban egy NFC chip is volt amit telefonnal beolvasva a Nemzetközi Űrállomásról nézhettük a Földet bármikor. A Bell & Ross, Merci és March Lab mellett Emmanuel Macronon, Franciaország elnökén egy Awake órát is lehet néha látni, ami biztosan segítette a kis cég marketingjét. Most új vizekre eveztek, elhagyták a kispadot, vele együtt a japán szerkezeteket is és egy állandó kollekcióval, svájci szerezettekkel és különleges számlapokkal lépnek pályára, 2000 euró alatt.
Teljesen új a 39 milliméter átmérőjű, újrahasznosított acélból készült tok, ami egészen szokatlan kontúrt kapott. A kör alakú középtokból nem finom átmenettel nőnek ki a tokfülek, és nem is éles a váltás, hanem valahol a kettő között maradtak. Látszik, hogy a tokfülek különállnak, de már majdnem belesimulnak a tok oldalába.
Felül polírozottak a felületek, egy polírozott letöréssel a tok oldalán, míg oldalt szálhúzott az acél. 3 óránál egy jelzett koronát találunk, ami szintén váltakozik a felületkezelés. 11,8 milliméteres vastagsága ideális egy hétköznapi órának, ahogy az 50 méteres vízállóság is passzol a stílushoz. Tükröződésmentes réteggel kezelt zafírkristály védi a számlapot, ahol az igai izgalmak kezdődnek.
Most először láthatjuk egy óra számlapján a tradicionális vietnámi Son Mài lakkozást, amivel körülbelül 10-15 óra elkészíteni egy számlapot. Nem tudom, hogy igény volt-e erre a konkrét technikára, de ha már itt van, örüljünk neki, mert nagyon kompetitív áron kínálnak színes, kézműves számlapokat.
Egy alap lakkréteggel kezdődik a folyamat, majd arra helyeznek egy leheletvékony ezüst lapot, hasonlót, mint amilyet aranyból szoktak a sütemények tetejére rakni túlárazott helyeken. Ezután az ezüstöt lefestik, majd 12 lakkréteget kap az egész felület, amit minden réteg között csiszolnak és políroznak, hogy tökéletesen csillogjanak. Outre Bleu, Lava, Emerald és Amethyst színek közül válogathatunk.
Ha ez nem lenne elég, mikor leszáll az éj, életre kelnek a fazettált indexek és mutatók. Ügyesen helyeztek foszforeszkáló festéket a számlapra, úgy hogy az ne rontsa el az összképet. Minden órajelölő és mutató egy tömör lume rétegen ül, ami nappal csak egy vékony fehér keret, éjjel pedig kéken világító Super-LumiNova. Középen tört a perc és óramutató, tengelyüket pedig egy szépen polírozott fedél zárja le, akárcsak az Orient Star vagy Grand Seiko órákon. Az órajelölők fazettái gyémántokra emlékeztetnek és jól is hozzák a drágakő hangulatot tükörpolírjukkal.
Az eddig használt japán Miyota szerkezetek után ezen a téren is szintet lépett az Awake és az új Son Mài kollekcióban már svájci Miyota La-Joux Perret szerkezetek dolgoznak az üvegbetétes hátlap mögött. 4 Hz-es frekvencián jár a G101 werk, 68 órás járástartalékkal, így az egyik legjobb beszállítói alap mechanika. Egy Clous de Paris textúrás gyűrű keretezi a szerkezetet, rajta a kollekció nevével és az adott modell sorszámával.
Először 50 sorszámozott darab készül mindegyik színből, majd miután azok elkeltek, sorszám és limitáció nélkül lesz elérhető a kollekció összes tagja, egy gyorskioldós, szürke bőrszíjon, 1.950 eurós áron, ami kiemelkedő ár-érték arány egy svájci szerkezetes, kézzel készült lakk számlapos óráért.
Tok: 39 x 11,8 mm, újrahasznosított acél
Kristály: Zafír, AR réteggel
Vízállóság: 50m
Lume: Kék SuperLumi-Nova a mutatók és indexek alatt
Szerkezet: La-Joux Perret G101, 4 Hz, 68 óra járástartalék
Szíj: Gyorskioldós bőrszíj
Ár: 1.950 euró