A szíj legalább szép lett, két szemet is kellett tegyek bele, annyival rövidebb/feszesebb lett. El sem tudom mondani mekkora boldogság ért, hogy újra felvehettem a Datejustot. De megint előre szaladtunk, amíg felújítás alatt volt a szíj, kellett valamit hordjak, és mivel éppen kvarcválságomat élem és a nászútra is kellett egy játszós óra, így szinte biztos volt, hogy mi jön velem.
Az első gondolatom az volt, hogy kéne egy GMT-s búváróra. A GMT értelemszerű, a búvárság pedig a vízállóság miatt fontos, elvégre vízpart vízpart hátán. Végiggondoltam, és ami eszembe jutott az vagy túl drága volt, vagy nehezen beszerezhető, vagy drága. Például a kétezres évek elejéről egy kardmutatós Seamsater GMT. De az ugye inkább GMT. A Sinn 857 UTC nekem nagy szerelem, igaz, egyelőre plátói, de ami késik…
Megtaláltam a budget megoldást, Seiko Diver GMT kinetic SUN021. Picit mechanikus, picit kvarc, búvár, GMT. Szerencsémre a Seiko Magyarország igazgatója, Lichtenberger Attila saját gyűjteményéből kölcsön adott nekem egyet, így még utazás előtt tudtam vele ismerkedni. Nem merülnék el a részletekben, lesz külön cikk erről a modellről, viszont nem ő lett a kiválasztott, hanem a gyűjteményem egy 2018-as darabja, ami az akkori Baselworld óta tetszett már, és nem sokkal a bemutatása után már magaménak tudhattam, egy SNE498, Solar Tuna. Érdekes, ez is kvarc, csak a napfény tölti. A közel 47 milliméteres mérete a nagyon rövid tokfülek és a szabályos kör alak miatt egyáltalán nem tolakodó, nagyon kényelmes, több vízparton is járt már velem.
A Lunar Rainbow-t nem akartam elvinni magammal, nem ismertem Kambodzsát, nem akartam egy kifejezetten látványos, nagydarab órával mászkálni, bár utólag már látom, hogy nyugodtan vihettem volna. Hazaérkezésem után ugye még ki se ért a Datejust szíja, így bőven volt még ideje a Lunar Rainbow-nak. Kicsit tartottam tőle, hogyha megjön a szíj, akkor megint csak a Datejustot fogom hordani. Értem én, hogy „elsővilágbeli probléma” de ez egy órás magazin, itt ennek van helye.
Teltek a napok, néha helyet kapott egy éppen nálam állomásozó Seiko Sumo – lsd. vlog -, vagy a Tudor Panda 79260, ami rettenetesen tetszik, de annyira szép állapotú, hogy már-már félek hordani, pedig őrült jó.
A március elszaladt a járvány kirobbanása közepette a Pesti Órás óraszerviz építgetésével, csinosítgatásával, még passzolt is a szivárványos Casio a körülményekhez, feltéve, ha eltekintünk a szivárványtól. Majd elérkezett április. Amikor egy nap alatt két dolog is történt, amiből mindkettő váratlan és meglepő volt. Az egyik, hogy megérkezett a Datejust szíja. Ez tényleg váratlan volt. A másik pedig, hogy többé-kevésbé hirtelen felindulásból beszereztem egy G-Shockot. Ez mondjuk annyira nem lenne nagy szám, annál nagyobb szám, hogy a Lunar Rainbow után megint egy limitált darab, a titán szíjas, titán tokos GMW B5000TCM-1, terepmintával.
Mikor szerettem a terepmintát? Soha. Mikor gondoltam kiadni ennyit egy Casioért? Lássuk csak, amikor a Bruce Lee féle MRG-t bemutatták, de az sem Bruce Lee miatt, hanem a sárga részletek miatt. És nem is annyiért. Szóval a rövid válasz, hogy egyáltalán nem gondoltam. Viszont egy órakedvelő ismerősünk – aki egyébként a műhelyt festette, innen is köszönet a szép munkáért – behozta a saját GMW B5000TCM-1-ét, hogy ha majd van kedvünk, akkor forgassunk vele. Én nézegettem egy darabig, és elöntött a „kell egy ilyen” érzés. A Ferenc körúti Set-Compnál még volt egy darab, messengeren megbeszéltük, hogy másnap megyek érte. Egészen elképesztő egy titán G-Shock. Az acéllal már volt dolgom, és van egy alap G-Shock is itthon végszükség esetére, de nagyon meglepő volt megtapasztalni milyen, amikor igazán eltalál valamit a Casio. Könnyű, de nincs műanyag érzete, és a lézerrel készült terepminta tapintása külön kiemelendő. Az óráról majd részletesen beszámolok egy cikkben, egyelőre még a tapasztalatgyűjtés folyik.
A műhely elkészült. A hétköznapi G-Shock hordás bár megoldható, de indokolatlan. Ellenben ismét eljött az ideje a Datejustnak. Érdekes, mert akármennyire is a kvarc ellen voltam sokáig – részben még most is – annyira másként tekinthetünk egy okosabb szerkezetre. Igaz, nincs teletömve valódi okosfunkciókkal egyik G-Shock sem, de nem is csak az időt mutatják. Mindenesetre érdekes utazás a gondtalan, „fényevő” órák világába ellátogatni, javaslok mindenkinek ilyen kitekintést, legalább a hétvégékre.
Összefoglalva az elmúlt fél évet, egy nagyon érdekes kalandba kezdtem a G-Shock és Q Timex vonalon. Heteken belül megjön a GBD-H1000-es Casio is – amit elnapoltak egy hónappal -, ami pedig már tényleg sok-sok okosfunkcióval bír, és egy Certina PH200m-et is sikerült beszerezni a vloghoz, szóval az május-június-július-augusztus sem lesz unalmas. A kérdés – ami eddig is -, hogy megőrzi-e első helyét a Datejust, és meddig maradnak színpadon a különböző G-Shockok? Nagyjából fél év múlva folytatjuk, addig is találkozunk a vlogon keresztül, a cikkekben, és amikor behozzátok az éppen szervizelendő órátokat a Pesti Órás óraszervizbe.