4 éve már, hogy megjelent a Tudor kínálatában a Black Bay Chrono. Az akkor még újnak számító in-house (Breitlingtől érkező) kronográf werk, a snowflake mutató és a jellegzetes Tudor dizájn sikerre ítélte a modellt.
Papíron. Itthon valamiért nem terjedt el annyira, pedig az ára is kifejezetten barátságos volt kategóriájához és tudásához képest. 2019-ben megjelntek az arány-acél változatok, amikből a bund szíjas kifejezetten izgalmas volt, most, 2021-ben pedig elérkeztek napjaink slágerszámlapjához, a pandához.
Jól látszik, hogy a Tudor a Rolex leányvállalata, a marketing-gépezet ugyanúgy működik. Sajnos a termékeknél is. Elmondják, hogy más a szíj, átdolgozták a tokot, satöbbi, de azt már nem mondják el pontosan, hogy mit, mennyire és hogyan. Kézben tartva persze ez inkább észrevehető, de arra néhány hónapot még várnunk kell.
Köszönhetően annak, hogy átdolgozták a zafírüveget és a szerkezet elhelyezését a tokban, sikerült közel 1 millimétert spórolni, így lett 15,3 helyett 14,4 milliméter vastag az új tok. Az acél foglalatban továbbra is eloxált alumínium a lünettabetét, a panda mindkét színén fekete.
A gombok és koronazár nem változott, a stopper gombjai is menetesen rögzíthetőek, így egészen biztos, hogy ha víz közelébe megyünk, nem fogjuk nyomkodni. A számlapok, amik igazán érdekesek: az inverz számlapoknak nagy divatja van manapság, igyekszik a legtöbb gyártó készíteni panda számlapos órát. A panda számlap lényege, hogy a számlap fehér, a segédszámlapok feketék. Vagy fordítva, ez mindegy, mindkettő panda. Annak idején a Seiko 6138-8020 panda volt igazán menő – gyűjtők között ma méginkább -, a Paul Newman Daytona óta pedig reneszánszát éli ez a dizájn.
A Tudor nem húzta az időt azzal, hogy idén az egyik panda, jövőre pedig az inverz érkezik, kihozták egyből mindkettőt, ez szimpatikus. Fekete szövet, bőr pilóta, ún. bund szíjon, és a szegecselt acél szíjon érhető el az új Black Bay Chrono.
A szerkezet a korábbi modellből már ismert MT5813 (MT mint Manufacture Tudor), ez a Breitlinggel való együttműködésben született werk, pontosabban egy B01 a Tudor arculata szerint finiselve. Az ilyen együttműködések egyáltalán nem károsak, vagy szégyellni valók, sőt, sokkal inkább hasznos, mivel kilépnek a megszokott ETA 7750-es mókuskerékből, újat mutatnak, mégis egy kipróbált szerkezetet szerelhetnek az óráikba. A Breitling cserébe a B01-ért a Tudor saját hárommutatós werkjét kapta meg, amit el is neveztek B20-nak.
A listaára az új kronóknak szövet, vagy bőr bund szíjon 4650 svájci frank, acél szíjon 4950 CHF. Ennél sokkal elkeserítőbb, hogy ez itthon 4830 és 5140 euró (!), ami azt jelenti, hogy míg svájcban 1,6 millió forint az acélszíjas 79360-as Tudor, itthon pedig 1,84 millió forint, tehát 240.000 forinttal drágább, ha itthonról nézzük a Tudor weblapját, mintha Svájcból. Hm.