A Timex egy egészen szimpatikus, régi amerikai márka, aminek a legfőbb előnye mindig is az ára volt. Napjainkban is az, és már a kollekció jelentős része elérhető hazánkban is!
Vlogunk egy korai részében foglalkoztunk már a Timex öltönyórájával, a Marlinnal később pedig a hatalmas népszerűségnek örvendő Q Timex-szel is aminek a már-már rolexi népszerűségével és rendelhetetlenségével egy cikkben is foglalkoztunk, itt.
Ahogy a Q Timex 1979 reissue-nál is, a legnagyobb baj az volt, hogy itthon nem lehet hozzájutni kurrens modellekhez, külföldről kellett megpróbálni beszerezni, amivel az egyik probléma, hogy a postaköltség az óra árának arányában akár még jelentős tétel is lehet, valamint, hogy nem tudjuk felpróbálni az órát.
Pár héttel ezelőtt azonban új hazai forgalmazója lett a Timex-nek, az a Next-Time kft, ami a Roamert, az Orientet, Orient Start, A. Shorokhoffot, Vostok-Europe-ot és még sok más márkát képvisel itthon, és ahogy a felsorolt márkáknál, úgy a Timexnél is számíthatunk arra, hogy a keresett, akár limitált modellek sem maradnak ki a számunkra is elérhető kollekcióból – ez pedig az esetek többségében elég vékony jég: hazánk a nemzetközi órakereskedelem piacán kishalnak számít, pontosan ezért nagyon résen kell lenni, ha egy limitált kiadásból értelmezhető mennyiséget szeretne egy hazai forgalmazó. Vannak márkák, amiknek ez többé, vagy kevésbé, de sikerül, mint Breitling, Omega, Seiko, Orient Star, Poljot International, sőt, hazai vonatkozású különkiadások is készülnek, mint azt a Vostok-Europe-nál már többször láthattuk, és vannak olyanok, amik nem különösebben törik magukat, pedig igény lenne rá.
A Timex modellcsaládjai nagyon szerteágazóak, az öltönyórától kezdve a mindenhez jó acélszíjason át a retro digitálison keresztül a túrázóknak kitalált modellekig minden megtalálható, és a legérdekesebb, hogy a modellek 99%-a 100.000 forint alatti, sőt, háromnegyedük 50.000 forint alatt mozog.
Ahogy az elmúlt évek olvasói visszajelzéséből és a használt órás csoportokból tapasztaltam, az egyik legnépszerűbb darab az Allied lehet. Masszív, vízálló, a dizájn is kellőképpen “túrázós”, van benne némi túrabakancsos-kirándulós hangulat. Megbízható kvarcszerkezet, bőven 100.000 forint alatti ár.
A Q Timexek is szinte minden színben elérhetőek, sőt, Snoopy-s különkiadás is készült, ha valaki lemaradt volna az Omega Speedmaster különkiadásáról. A klasszikus “Pepsi” lünettástól elkezdve a fehér számlaposon át az automata búvár verzión keresztül, hátha még egy GMT is lesz hamarosan, hogy értelmet kapjon az óra-osztásos lünetta.
Az Indiglo kollekció különböző változatai is elérhetőek, legyen szó a PacMan-es digitális kiadásról, vagy a klasszikus hárommutatós változatokról.
A Timexet definiálhatjuk úgy, mint az amerikai Swatch-ot, valamivel több komolysággal megfűszerezve, de elérhető áron érdekes órákat kínálnak. Több, mint valószínű, hogy a vlogunkban is fel fognak tűnni olykor…
Galéria:
TuTu Óraszalon – Westend
It’s Time Shop – Westend
Pesti Ékszer – Corvin Pláza
Újvilág Ékszer Óra – Shopmark
Timex bolt és szerviz – Duna Ház
Időzóna Óraszalon – Szeged Árkád
Idózóna Óraszalon – Szeged Tesco
Pesti Ékszer – Alba Plaza Székesfehérvár
It’s Time Shop – Fórum Debrecen