Jön a tavasz, zöldellik a Seamaster kollekció is.
2018-as bemutatása óta hatalmas sikernek örvendő Omega Seamaster Diver 300-zal többször is foglalkoztunk, hiszen az egyik legfőbb sláger a kategóriájában. Egyszer bemutattuk, aztán a vlogban is foglalkoztunk a típus történetével, és a benne rejlő szerkezettel is, sőt, a 2019-es frissítésnél érkezett új számlap és később a teljesen fekete modell is említésre került. Sőt, még a legutóbbi Bond óra is járt nálunk.
Tehát valóban egy érdekes és sikeres darabról beszélhetünk, aminek most új színváltozata jelent meg. Ismerhetjük már a svájci gyártók azon gyakorlatát, hogy egy új modell bemutatásakor csak 2-3-4 színkombináció kerül gyártásba, hogy az elkövetkező években egyre több színben jelenthessék be. Ennek a folyamatnak lehetünk szemtanúi a Seamaster Diver 300m esetében.
A mai napon ugyanis bemutatta az Omega a zöld számlapos, zöld lünettás változatot. Ez minden eddigi Seamaster Diver 300m kollekcióból hiányzott, eddig még sosem lehetett ezt a típuscsaládot zöld színben kapni. Többnyire a kék és a fekete dominált, de elérhető volt mellette még szürke és fehér számlap, de a zöld felé nem nyitottak. A kék a tenger színe, a fekete a mélytengeré, a fehér egy jégtáblára emlékeztet, a szürke pedig szimplán szép számlapszín. A zöld lehetne a Balatoné.
Viccet félretéve, aki járt már tenger/óceán környékén, az láthatta, hogy a víz nem mindig kék, sokszor inkább zöldes. Aki pedig látott már búvárórát, gyanítom a szárazföldön látta, ahol pedig inkább jellemző a zöldnövényzet, mint a kék. Szép mély zöld, a kerámián néhány szögben inkább világoszöldnek tűnik, más irányból pedig már-már fekete. A zöldnek egyébként is szezonja van: egy éve a Patek Philippe Nautilus borította a bilit.
A tokforma, a werk nem változott, továbbra is a 8800-as koaxiális gátszerkezettel készített szerkezet kerül a Seamasterbe, viszont a végszem egy kicsit más lett, „elegánsabb” hatást ébresztve, ahogy a prezentáción elhangzott. Jelentsen ez bármit is, kép alapján nem látszik a különbség.
Fém és kaucsuk szíjjal is elérhető, 5400 és 5700 eurós áron. Jelen helyzetben ezt inkább át sem váltom forintra, csak idő kérdése, hogy az Omega hazai forgalmazója árfolyam korrekciót hajtson végre – decemberben is megtörtént, akkor a 350-es svájci frankhoz korrigáltak, ami a mai nappal már 400 forint.
Galéria: