Még mindig töretlen a múltidéző kiadások trendje és ahogy a kezdetét, úgy a végét se fogjuk pontosan látni ennek a divatnak. Egy biztos, a Longines elsők között nézett szét a fiókok alján, hátha találnak valami érdekes tervrajzot.
Ezúttal egy 1968-ban megjelent búvárórát éleszt újra a márka, ami anno mérföldkő volt a hi-beat azaz magas frekvencián üzemelő órák fejlődésében. Egy szerkezet akkor hi-beat, ha a billegő óránként minimum 36,000 féllengést végez, vagyis 5 Hz-es frekvencián üzemel. Ez, az átlagosnál gyorsabb működés egyrészt lehetővé teszi, hogy a másodpercmutató folyamatosabban haladjon, hiszen tízszer lép másodpercenként, ezen felül pontosabb járást biztosít. A gyors ketyegéssel hamarabb helyreállnak az apró lengéseltérések.
54 éve mutatták a Longines Ultra-Chron Diver-t, ami ezzel a legelső hi-beat búváróra lett. Az akkor használt 431-es szerkezet napi, maximum 2 másodperces eltéréssel dolgozott. Most az újrakiadásba szerelt L836.6 házon belüli szerkezet megfelel az ISO 3159:2009 kronométer szabványnak. A Longines a genfi Timelab, független céget bízta meg azzal, hogy a szokásos COSC kronométer tesztelésen felül ők is vizsgálják a szerkezeteket. Emiatt a kettős biztosítás miatt használják az Ultra-Chron nevet. Sajnos az ultra-chronometer pontos specifikációit nem osztották meg a nagyközönséggel, de a médiamegjelenéskor közzétett egyik bizonyítvány alapján szigorúak lehetnek a feltételek.
Dizájn szempontjából ez nem egy pontos újrakiadás, amivel nincs is probléma, hiszen a legtöbb vásárló a vintage hatást keresi mai köntösben, nem pontos leképzést. Először a dátum hiánya tűnhet fel az eredeti modellhez képest, személy szerint nekem tetszik, hogy elhagyták ezt a kijelzést. A másik jelentősebb változtatás a tok formáján érhető tetten. A 68’-as tok inkább hordó formájú volt, míg az új, a korban szintén népszerű, párna sziluettet kapta. Ezzel eltűnt a fél-koronavédő ami robusztusabb megjelenést kölcsönzött az órának.
A piros percmutató nem az egyetlen pirossal kiemelt rész. A lünetta jelölései is ezt a színt kapták, ami jó egységet alkot és egy kis vidámságot hoz a szemcsés textúrával rendelkező sötétszürke számlap mellé. Hűen alkották újra az Ultra-Chron logót, ami applikálva van a számlapra és a hátlapon is büszkén fel van tüntetve.
Acél, hétszemes csaton vagy bőrszíjon kérhetjük az órát. A 300 méteres vízállóság mellé jobban passzol az acél, ám ha mégis a bőrt választjuk akkor is marad opciónk a vízpartra. Minden modell mellé csomagolnak egy újrahasznosított műanyagból készült, fekete, piros NATO-szíjat.
Az új Ultra-Chron 3500 vagy 3300 svájci frankért rendelhető (mai árfolyamon kb.: 1,2-1,3 millió forint), szíjtól függően.