Felix Baumgartner és Martin Frei, az Urwerk alapítói, ismét egy tőlük megszokott ultra-modern sci-fi modellel bővítették a kínálatot. Ezzel bizonyítva, hogy a márka legegyszerűbb modellje is lehet elképesztő.
1997-ben indult útjára az Urwerk, nagyon jellegzetes és megosztó dizájnjával üde színfoltként a Haute Horlogerie világában. Ezek az apró, önálló márkák képesek olyat alkotni amit a nagy gyártók nem, ezzel saját szegmenst teremtve ahol első az exkluzivitás. Az alapítók a mai napig szorosan benne vannak a tervezésben, sokszor saját maguk rajzolják az első skicceket. Az UR-100V küldetése közelebb hozni a futurisztikus elképzeléseket az átlag emberhez. Kisebb, könnyebb leolvasni mint társait, ám még mindig harsány, szögletes és mindenképp egyedi, valamint az exkluzivitást se hagyták veszni. Akár egy űrhajós műszer a csuklón.
Matt fekete DLC bevonatot kapott a 41 milliméter széles, 49,7 milliméter magas titán tok, csakúgy mint a hozzátartózó csat. Ezzel mindenképp nagy órának számít, de szokatlan formája miatt nem sokkal nagyobb mint néhány flieger vagy kronográf. 12 óránál kapott helyet a korona, míg oldalt csak bevágások töltik ki a helyet. A korona pozíciója és a különös méretarányok azt a hatást keltik, hogy a tok 90 fokkal el van forgatva. Félig integrált a csat, hiszen ki lehet cserélni, de a vastag tokfülek miatt nehéz olyan szíjat találni ami jól mutat rajta. Talán emiatt és azért is adnak mellé egy szilikon szíjat, mert a fém csat nem jellemző az Urwerkre. Kicsit Hublot-ra emlékeztet a csatszemek kialakítása, ami a vékony, de annál szélesebb szemek miatt kényelmesen simul a csuklóra, nem beszélve a titán nyújtotta könnyű súlyról.
Mindenképp a számlap, vagyis inkább a nem létező mutatók jelentik a legfőbb attrakciót. A márka sajátja ez a vándorló órák és percek kijelzés ami ötvözi a digitális és az analóg leolvasást. Itt is minden feketére lett színezve kivéve a feliratokat és jelöléseket. Leolvasni sokkal egyszerűbb, mint gondolnánk. A központi felfogatás három nagy kart forgat melyeken helyezkednek el az úgynevezett műholdak, ezek a nagy nyomtatott számok. Leolvasni a 6 óránál található skálával tudjuk az időt. Egyszerűen megnézzük hány órát mutat a „műhold”, a képeken éppen 8-at, majd megnézzük, hogy a skálán hová esik a mutató és már látjuk is, hogy 8 óra 33 perc van.
Ezen felül két egyéb mérést is leolvashatunk az időn kívül, mindkettő pontosan illik az űrhajós műszer benyomáshoz. 10 óránál láthatjuk, hogy mennyit utaztunk a földön, annak forgása miatt 20 perc alatt, ha az egyenlítőn állunk, ez 555 kilométer. 2 óránál pedig látjuk, hogy mennyit haladt a föld a nap körül, ami 35,740 kilométer 20 percenként.
Új szerkezetet kapott a modell, a calibre 12.02 személyében. A werk egy külsős gyártó automatája aminek több alkatrészét átdolgozták és egy modult helyeztek rá ami hajtja a jellegzetes „mutatókat”. A modul részei egy ARCAP nevű ötvözetből készültek ami nem tartalmaz fémet és nem mágnesezhető. A rotort is teljesen átalakították amit egy Windfänger nevű szerkezet egészít ki. A légcsavar feladata csökkenteni az elhasználódást és a fizikai behatások erejét.
Az Urwerk UR-100V Full Black Titanium Jacket 25 limitációban lesz elérhető 65,000 svájci frankos áron.