Már a második világháború során is megbízható márka volt az Angelus, de a márka történelme sokkal régebbre nyúlik vissza. Manapság jóval másabb vonalat képviselnek, mint 1942-ben, de idén megmutatták, hogyan tudnak egy 80 éves modellt újraéleszteni, úgy hogy az illeszkedjen mai portfóliójukba.
Nem éppen a mai cikkalany ősét, de egy hozzá hasonló kronográfot rendelt meg a magyar légierő is 1940-ben. A hazánkba készült 215-ös típusjelű modellek hátlapján L.E felirat található és mára már ritka gyűjtői darabokká váltak. Egészen 1978-ig működött még a márka, majd mint sok más gyártó abban időben, kénytelen volt bezárni kapuit. Sokkal később, csak 2015-ben támadt fel újra hamvaiból az Angelus, igaz sokat lerázott azokból a hamvakból, kevés tradicionális elemet tartottak meg, ám ez nem is probléma ha jól csinálják azt.
A Chronodate példázza, hogy bizony tudják jól csinálni. Nem hozták vissza nagyrészt változatlanul a már 80 éves modellt, hanem ügyesen implementálták a márka mai arculatába. Ezúttal nem újra kiadásról beszélünk, csupán inspirációról. Akkoriban már egy ilyen részletességgel elkészített tok is elképzelhetetlen volt. Az Angelus Chronodate tokja több alkatrészből áll. Az áttört oldalak és a felső ráma egy karbon magot fog közre a hátlappal együtt. Hasonlóan az Hublot tokjaihoz. Amellett, hogy ez jellegzetes megjelenést kölcsönöz, technikailag is figyelemreméltó megoldás. Titán és rózsaarany verziói jelentek meg a 42,5 milliméter átmérőjű és 14,25 milliméter magas toknak.
Jóval konzervatívabb a számlap, de nagy applikált indexeivel jól kiegészíti a tok háromdimenziós hatását. Itt hasonlít leginkább a most megjelent modell ősére. Legfeltűnőbb egybeesés a mutatós dátum. Jóval elegánsabb megoldás ez, mint egy valahová bezsúfolt dátumablak, ami olykor utógondolatnak hat. Itt a dátumot egy központi mutató segítségével olvashatjuk le ami egy külső gyűrűre mutat. Nagy, piros, háromszög alakú vége illik a kronográf mutatójához. A stopper 30 perces gyűjtőjén is piros a mutató, így nehéz összekeverni a 9 órai kis másodperccel. Apró részlet ez, de van amikor az IWC is elsiklik felette. Optikailag a két segédszámlap uralja a teret, több indexbe is belelógnak. Zsúfolt, de kiegyensúlyozott az összhatás. Ebben az esetben kellett egy sor szöveg alulra, hogy a hangsúlyos, applikált logót ellensúlyozza.
A La Joux-Perret gyártja az A500 névre hallgató szerkezeteket. Kiosztásából is sejthető, hogy alapjaiban a Valjoux 7750-re épít, modernizálva azt. Maradt a 4 Hz-es frekvencia, míg a járástartalék 60 órára nőtt. A nagyon szépen kivitelezett szerkezetet zafírkristályon keresztül vizsgálhatjuk, hátulján a tungstenből vagy tungsten és arany kombinációjából készült rotorral. 25 darabra limitált minden változat. Titán tokban 22.900 svájci frankos árcédulával, míg arany tokban 42.900 svájci frankossal.