Sok szál futott össze, hogy most megjelenhessen a Nivada Grenchen Chaosmaster kollekciója. Andrew McUtchen a Nivada vezérigazgatója és a Time+Tide, ausztrál óramagazin alapítója a seconde/seconde/ karóra módosító céggel fogott össze egy limitált kiadás erejéig.
A seconde/seconde/ már korábban is dolgozott együtt a Nivada Grenchen-el. A seconde „mások termékeit rongálja, mert nem sikerült sajátot készítenie”. Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy sok vintage és esetenként modern modellen kicserélik a másodpercmutatót, általában valami egyáltalán oda nem illő formára. Személyes kedvencem tőlük a több éve futó együttműködésük a Louis Erard-al. Ennek kereteiben jelent meg a Louis Error és a Loius Horror is. Egyedi megrendeléseket is teljesít a márka, tehát ha valaki elküld nekik egy 1989-es 16220 Datejustot akkor minden további nélkül, szívesen kicserélik a másodpercmutatót egy kurzorra, injekciós tűre vagy éppen egy Minecraftból vett, pixeles kardra. Ebbe a világba csöppent bele a Nivada Chronomaster modellje.
A Chronomaster saját idejében igazi okosórának számított. Összesen 12 funkciója volt, köztük az egyik legegyszerűbb regatta időzítővel ami csak egy 5 perces felfestést jelent a kronográf 30 perces gyűjtőjén. Ma a modell fő vonzereje a jól eltalált vintage hatás. A túlméretezett mutatók és az öregített lume jó összképet alkot a klasszikus tokkal és a mára már régimódi alumínium lünettabetéttel. A seconde is új feladat elé állította magát, hiszen az esetek többségében központi másodpercmutatókkal van dolguk, ám most a 9 órai kismásodpercet kellett kicserélni. Három verzió készült a Chronomaster Chaosmasterré varázsolt változatából.
Mint neve is sejteti, az órát mai világunk kiszámíthatatlansága ihlette. Káoszt érzünk sokszor a mindennapjainkban, mintha feje tetejére fordult volna a világ. Feje tetejére fordultak a számlap feliratai is, beleértve mindent a swiss L-től a márkanévig. Bár ha jobban belegondolok, mivel Andrew ausztrál, akár az is lehet, hogy náluk minden számlap ilyen. Ezt a minket körülvevő káoszt ki-ki saját személyisége szerint éli meg. Az új másodpercmutatók ezek közül három archetípust testesítenek meg, emojik formájában. Van aki lazán tudja kezelni a helyzetet, míg egyesek elvesznek a történések útvesztőiben, aztán biztosan akadnak olyanok is akik kissé kínosan érezve magukat, tehetetlenül állnak. Először furcsának tűnhet egy régi dizájn emojival való díszítése, de az összhatás magáért beszél.
Maradt a hordható, 38,5 milliméter átmérőjű tok, 13,7 milliméteres magassággal. Rendszeres olvasóink már tudják is, hogy ez egy szerkezetet jelenthet. Bizony, a Valjoux 7750-et. Egészen pontosan annak a Sellita által kicsit módosított Sellita SW510 M BH B werket. 63 órás járástartaláka több, mint az alap mechanikáé és magasságán is faragtak 0,9 millimétert a rotor elhagyásával. A kézi-húzós kronográf egy tömör hátlap mögött bújik el, ami 100 méteres vízállóságot nyújt. 1.995 dollár mind a 99 darab ára. Változatonként 33 készült a különleges kronóból amit kizárólag a Time+Tide oldalán lehet megvásárolni.