Csakúgy, mint a Fifty Fathoms naptárral szerelt Quantiéme Complet verziója, most a flyback kronográf is megjelent rózsaarany és grade 23 titán tokban. Reméljük ez a fajta palettafrissítés folyatódik és minden jelentősebb kollekcióban megjelenik ez a különleges titán ötvözet.
Az eredeti Fifty Fathoms 1953-as megjelenését három évvel követte a Bathyscaphe verzió. Nevét a Marianna árokba leereszkedett tengeralattjáróról kapta. Eredetileg nem is búvárkodásra, hanem a tengeralattjárókban való viselésre szánták a modellt. Ettől függetlenül 300 méretes vízállóságot kapott már az első kiadás is, ám mivel nem kötötte a tervezőket egy komoly búváróra formátuma, így több komplikáció is helyet kaphatott a modellen.
2013-ban a Fifty Fathoms 60. évfordulójára tért vissza a Bathyscape termékcsalád, mint egy kistestvér a márkán belüli hierarchiában. Az első komplikáció, amit ezután kapott a modell egy flyback kronó volt, most ez kapott egy frissítést. A flyback stopper annyiban tér el a hagyományostól, hogy egyetlen gombnyomással tudjuk nullázni és újraindítani a mérést. Ez hasznos lehet köridő és egyéb gyors, ismétlődő mérésekhez.
43 milliméter átmérőjű, 14,9 milliméter magas a grade 23 (nem elírás, 23!) titánból készült tok. Nem ismeretlen anyag ez az óraiparban, előszeretettel használják könnyű súlya és antiallergén tulajdonsága miatt. Ám, ha egy titán darab specifikációt böngésszük leginkább grade 5 típusú ötvözettel találkozunk. Ennek egy tisztább, nemesebb változata a grade 23. Kisebb oxigén, nitrogén és vas koncentrációval rendelkezik, emiatt jobban ellenáll a korróziónak, ami tökéletessé teszi orvosi használatra. Hátrányai is vannak egy ilyen specifikus anyagnak, ezúttal, órák esetében azt érdemes említeni, hogy ezt a fajta titánt nem lehet úgy polírozni, mint egy acél tokot. Éppen ezért minden felület finomam csiszolt matt a tokon, erősítve a toolwatch érzést.
Klasszikus kronográf elrendezést találunk a számlapon. 3 és 9 óránál van a 30 perces és a 12 órás gyűjtő, míg 6 óránál egy futó kismásodperc tölti ki a helyet. Ezt jól leválasztották a két kronó segédszámlapról, hiszen azok egy kicsit süllyesztett, körkörösen csiszolt alapot kaptak, míg a kismásodperc alatt nincs külön számlap, csak egy festett skála. A 4 és 5 óra közti dátumablak elhelyezés nem éppen a legnépszerűbb, de szerencsére a számlap színével egyező alapot kapott a dátumtárcsa. Egy fekete vagy fehér tárcsa nagyon kilógott volna a számlap többi része közül. Aprók az indexek a két túlméretezett mutatóhoz képest. Mind applikált és búvárórákról ismerős, 8 kerek és 4 szögletes formátumúak.
A titán verzió elég monokromatikus, csupán a kronográf mutató piros hegye dobja fel az egyszínűséget. Ezzel szemben a rózsaarany tok kombinációja a sötétkék számlappal és szíjjal egészen vidám a legtöbb kék számlapos sportórához képest. Talán ha ez is kapna, egy integrált csatot máris csatlakozhatna a végtelen unalom sorába. 3 szíj közül választhatunk a titán sötétszürke színéhez, egy titán csat, szürke NATO és vászon van az opciók közt. Az aranyhoz csat kék NATO vagy vászon szíjat kérhetünk, itt nincs Mr. T féle arany villantás.
A Zenith El Primero-hoz hasonlóan 5 Hz-es frekvencián üzemel a saját, F385 szerkezet. Tizedmásodperc pontos méréseket tesz lehetővé a magas frekvencia, ami mellett egész jó az 50 órás járástartalék. Blancpain werk lévén 18 karátos fehér vagy rózsaarany rotort látunk a zafír hátlapon keresztül.
NATO vagy szövet szíjon 16,400 euró a titán és 31,030 euró az arany referencia. Komoly 2,660 eurós felárat kell fizetni a háromszemes titán csattért.