Nem egy embernek a Tudor egyenlő a Black Bay kollekcióval. Ez jól példázza, mekkora siker lett a 2012-ben bemutatott kollekció. Látszólagos célja az volt, hogy a márkát minél messzebb terelje az anyavállalat, Rolex-től. Korábban egyértelmű volt, hogy a Tudor a Rolex házon belüli olcsóbb opciója, erre volt példa a Tudor Submariner is. Azóta változott a filozófia és a felszínen a legkevésbé sem kívánják mutatni, hogy a két cég összetartozik. A 2022-ben megjelent Black Bay Pro mindenében Black Bay, de visszahozza a 1655-ös Rolex Explorer érzetét a 70-es évekből.
Van már minden a BB felhozatalban, választhatunk több komplikáció és felhasznált anyag közül, idő kérdése volt már csak egy Explorer-re emlékeztető GMT. A 39 milliméter átmérőjű tok az egyik legjobb méret, szerintem. Ez valószínűtlen, hogy túllógjon a csuklón, de továbbra is modern méret marad. Semmi extra nincs, se a tokon, se a számlapon. Ahogy neve is hirdeti, ez egy professzionális óra. Ettől az állítástól részint bejelez a bs indikátorom, míg a másik oldalon nagyon tudom értékelni, hogy a modell valóban egy toolwatch lett. A búvárórákban is vonzó, hogy céleszközök és ezt az érzést miért ne adhatná egy GMT is?
A számlap egyszerű, nyomtatott, kissé sárgás lume-al. Klasszikus „hópehely” formájúak a mutatók, egyet kivéve. A GMT funkció mutatóját élénk sárga szín emeli ki. Azonos szín köszön vissza a 200 méteres vízállóságot hirdető szövegen is, ahol kicsit túlszaladt a tervezés. Bár, Rolex-es tradíció Örkényt írni a számlapra. Mindezt egy ízlésesen domború zafírkristály fedi, ami belülről tükröződésmentes réteggel kezelt.
Formájában Black Bay a tok, ami régebbi Rolex sziluettekre hajaz. Itt még megmaradt az elegáns letörés ami tokfültől tokfülig fut, összekapcsolva a szál-húzott és polírozott felületeket. Szemből teljesen szatén a tok, míg oldalt egészében polírozott. A toolwatch-ok jellegzetessége, hogy csökkentik a polírozott felületek számát, ezzel elkerülve a fényvisszaverődést. Gondoljunk csak bele, milyen kényelmetlen amikor professzionálisan utazunk a GMT óránkkal és a tokon megcsillan a Sils tóról visszaverődő napfény, ami aztán elvakít minket.
Egy teljesen új, saját fejlesztésű szerkezet debütált az órával együtt, a Watches & Wonders expón. MT5652 névre hallgat és 4 Hz-es frekvencia mellett 70 órás járástartalékot biztosít. Az MT5400-as alapra épít, azt bővíti egy integrált GMT funkcióval. Ez annyit tesz, hogy külön állíthatjuk a helyi és a követni kívánt időzónát. Ha teljesen kihúzzuk a koronát, akkor a 24 órás GMT mutató és a percmutató segítségével beállítjuk a pontos időt, figyelve a napszakra, majd ezután a koronát első állásba helyezve külön állíthatjuk csak a központi óramutatót, egy órás léptekben. Ez lesz a helyi idő. Ezzel szemben az egyszerűbb, nem integrált GMT komplikációk szimplán egy áttétel útján működnek és követik a másik két mutatót.
Három fajta szíjon kérhetjük az órát. Van a klasszikus szegecselt acél csat, egy fekete szövetszíj és egy hibrid, gumi belsejű szövetszíj. Mindez hazai áron, acél csaton 1.664.000 forintért nagyon jó ár/érték arány.