Míg a svájci óragyártás többsége továbbra is homokba dugja a fejét ha színekről van szó, addig néhány márka, mint az Hublot, elhozzák amit más nem mer. Ezúttal sem őrülten extrém órákról van szó, szerethető, nem tolakodó színeket mutattak be.
Míg azt, hogy valóban merész színekkel miért nem dolgozik sok márka, meg tudom érteni, de a teljesen átlag, “crowd-pleaser” színek tényleg megjelenhetnének, a kék és a zöld mellett. Nem arra gondolok, hogy mindenki csináljon színes tokot, nem is állna jól a legtöbb modellnek, de a számlapokra ráférne fele annyi vidámság, mint amennyi csak egy színes, kerámia Hublot-ba szorult. Pár összeillő szín a számlapon máris az egekbe repítheti az összképet. A telefonunkon kívül az óránkra nézünk a legtöbbet egy nap során, így jogosnak érzem az igényt, hogy kreatívabb modellek is elérhetők legyenek a szokásos kék, fekete és zöld számlapok mellett.
A bemutatott négy Hublot sem éppen egy mindennapos viselet, de az anyag tulajdonságaiból adódóan pont az aktív, vidámabb napokra lehet tartogatni. Először a Radonak sikerült ilyen szépen szaturált kerámia tokot készítenie, majd következett az Hublot. Ezt, a szinte megkarcolhatatlan anyagot rendkívül nehéz színezni. Alap színeket még csak-csak meg lehet oldani nagyobb problémák nélkül, de ha élénk, igazán színes színeket szeretnének az már a Rolexnek is nehéz feladatnak bizonyult. Pedig ők csak a lünettabetéttel bajlódtak, nem egy egész tokkal.
Valójában ez a tok sem egészében kerámiából készült, habár nem pont az a szendvics megoldás, mint a legtöbb Big Bang-nél. A tok belseje, a tokfülek belső része és a csavarok titánból készültek. Most nem egészen azt a titán magos megoldást választották amit megszokhattunk kerámia és karbon tokos óráknál. Ott a hátlap is titánból készült, hogy a titán belső magba lehessen csavarni. Most kerámia a hátlap is, természetesen egy zafírüveggel a közepén, amit hat csavar rögzít a tokhoz. Kerámia az egész csat is, ami a tokkal egyetemben szál-húzott, de az anyag jellege miatt inkább szatén fényű, mintsem matt.
Ezt a számlapi képet már láthattuk sok másik Hublot modellen. Ebbe is a HUB1280 UNICO werk került, aranyos H betűvel az oszlopkeréken. 4 Hz-en üzemel és három napos járástartalékkal rendelkezik a saját szerkezet. Nagy része megvizsgálható a számlapként funkcionáló zafírlapon keresztül. Sötétkék, babakék, homok és sötétzöld színben jelent meg a modell. Színenként 250 darabra limitálva, 24.100 dolláros áron. Jó választás lehet világvárosokba, hiszen egyike a 20.000 dollár feletti óráknak amit nem tépnek le az ember csuklójával együtt.