Mint minden Nivada megjelenés a márka újraélesztése óta, az új, limitált meca-quartz Chronoking is egy régi modell felidézése. Azt az érát hozza vissza, amivel ritkán találkozunk, pedig tömérdek múltidéző óra jelenik meg hétről-hétre. Legtöbbször a 70-es, 80-as évekhez nyúlnak vissza a gyártók vagy egészen a második világháború előtti időkre. Pedig, a 60-as években rengeteg jópofa dizájn látott napvilágot.
Akkor még nagyon sok tokozócég létezett akik szinte minden alkatrészt külső beszállítóktól szereztek, ezért valamivel ki kellett tűnni. Szerencsésebb esetben valamilyen extra funkcióval, például mélységmérővel tették ezt a márkák, de voltak akik csak színes kronókat gyártottak. Ekkor jelent meg tömérdek kronográf narancssárga, piros, kék vagy zöld mutatókkal. A Nivada abban az időben egy aranyközéputat választott. A most felidézett modellen is találunk azért színeket a zöld lume és a piros mutatók személyében, ám az eredeti 63-ban megjelent modell dupla időzóna kijelzéssel is rendelkezett a stopper mellett. Ha szétnézünk a vintage piacon, látjuk, hogy azért ebből is voltak színesebb változatok, legérdekesebb a fekete-narancssárga számlapos, viszont most a múltidézés alkalmából biztonsági játékot játszottak és a kevésbé polarizáló modellt hozták vissza.
Egyértelmű, hogy akkoriban nem volt még meca-quartz szerkezet, aminek lényege, hogy egy quartz szerkezet felel az óra járásáért, de egy mechanikus modul a stopper alapja, így a stopper központi mutatója nem másodpercenként lép, hanem finoman siklik. Emellett, az eredeti modellben volt a már említett második időzóna kijelzés, valamint csak két segédszámlapja volt. Furcsa lehet, hogy az egyébként korhű kiadásokat készítő Nivada most miért tért el ennyiben az inspirációtól. Egyszerű a magyarázat, ezt az órát úgy lehet felfogni, mint a Nivada saját MoonsSwatcha. 2020-ban már megjelent ugyan ez az óra, ami a lehető legtöbb ponton azonos volt ősével, a most bemutatott kvarc változat annak egy egyszerűbb, elérhetőbb „kistestvére”.
38 milliméter átmérőjű az acél tok, vastagsága a quartz werk miatt 13 milliméter alatt maradt. Tükröződésmentes réteggel ellátott, domború zafírkristály fedi a retro hangulatú számlapot. Nagyon jól kivitelezett a fehér segédszámlapok öregített hatása. A körkörös barázdák miatt sokszor úgy fest az enyhe sárga árnyalat, mintha nem egyenletes lenne. Akárcsak egy igazi vintage óra esetében amikor nem egyenletesen patinásodik a festék. Alumínium betétes a búvárlünetta, amit egy a számlapra festett tachométer skála egészít ki. Innen az Aviator Sea Diver elnevezés. A víz alatt a lünettát használjuk, a levegőben pedig a felfestett tachométer skálát. Nem vitték túlzásba a feliratok mennyiségét, csak két sornyi szöveg olvasható 12 óra alatt. 9 óránál a 60 perces gyűjtőt találjuk, 6 óránál egy futó másodpercet, 3 óránál pedig a 24 órás gyűjtőt.
100 darab készül az órából és nagyon versenyképes, 437 eurós áron lehet majd hozzájutni. Egy acél csat és egy bőrszíj is jár hozzá. 100 méteres vízállóságával, természetesen az acél csaton, a víztől se kell félteni. A 200 ezer forint alatti kategóriában jó választás ha ezt a hangulatot keresi valaki.