A Czapek gerincét képző Antarctique kollekció mindig is visszafogott volt. A luxus sportórák egy kevésbé hivalkodó szegmensét erősítette. A márka egyik újdonsága, melyet bemutattak a Watches & Wonders rendezvényen, feje tetejér állítja az Antarctique-ról eddig állított képet, ami nagyon jót tett neki.
Igazán kis márkáról van szó, pedig történelmi jelentősége figyelemre méltó. 1811-ben Franciszek Czapek, a mai Csehország területén, alapította. 20 évvel később, a lengyelországi, novemberi felkélés leverését követően Svájcba menekült. Itt ismerkedett meg Antoine Norbert de Patek-al akit, barátságuk útján, Czapek vezetett be az óragyártás világába. Együtt alapították a Patek, Czapek & Cie céget, majd hat éven át közösen készítettek órákat. Kettejük szétválása egyik márka végét se jelentette, külön úton folytatták. 1869-ben rejtélyes okból megszűnt a Czapek & Cie. 2012-ben három üzletember fantáziát látott a hagyatékban és nekiálltak egy új kollekció készítésének. Végül, 2015-ben debütált a feltámasztott Czapek & Cie, ami szerencsére nem esett abba, az oly sokszor látott, csapdába, hogy elherdáljon egy régen híres nevet, hanem egyedi identitást vett fel.
A Czapek Antarctique Rattrapante sikerén felbuzdulva ismét egy áttört számlapos, igazából számlap nélküli modellel rukkoltak elő. Hátoldala felől eddig is szép szerkezet volt a SXH5, ám hogy még látványosabb legyen a számlap felől is, változtatásokra volt szükség. Legfeltűnőbb közülük mindenképp a megfordított gátszerkezet. Pontosabban annak felfogatása. A billegőt tartó két híd alapesetben a hátlap felőli, alsó csapágylemezhez kapcsolódik, itt fentebb jött, egészen a zafírkristály közelébe. Immár az ütésálló, nagy kő is a mutatók felé néz. Első ránézésre nem a legleolvashatóbb az óra, de kis megszokás után könnyű eldönteni mennyi az idő, a külső, nagy percskála applikált indexenek hála. 4 és 5 óra közé szorult a kismásodperc egy zafír koronggal alatta.
40,5 milliméter átmérőjű tokja kényelmes viselet és a 120 méteres vízállóság is bőven megüti a sportóra kritériumait. Ami elengedhetetlen még egy luxus sportórára az az integrált csat. Egyedi, C formájú középső szemeivel próbál kitűnni a Czapek szépen megmunkált csatja. Az óra mindkét oldaláról, egészen részletesen megvizsgálható a kézzel díszített SXH7 szerkezet. Ékköve a platina mikro-rotor. Lényegében egy SXH5-ről van szó, egy-két változtatással. 4 Hz-es frekvencia mellett süvegelendő a 60 órás járástartalék, melyből körülbelül látjuk is mennyi van hátra, a nyitott rugóház miatt. 38.000 svájci frank a modell ára és évente csupán 100 készül belőle.
Emellett megjelent az Antarctique Dark Sector, a kollekció új, titán változata. Kevés változott az acél modellekhez képest, de a kidolgozás ugyanolyan részletes maradt a grade 5 titánon is. Egy acél Antarctique-hoz képest 14.000 svájci frakkal több, 32.000 frank az új modell ára.
Az Antarctique S sikerén felbuzdulva, egy gyöngyház számlapos, gyémántokkal díszített verzió mutatkozott be. 38,5 milliméter átmérőjű tokja unisexé teszi. Egy különleges eljárással, az igen törékeny gyöngyházra, egymást metsző vonalak kerültek. Ha nem kérünk gyémántot, csak a káprázatos számlapot, 26.000 svájci frankot kell fizetni, gyémántokkal 36.000 az ár.
Végül, de nem nem utolsó sorban, színek is érkeztek az Antarctique S termékcsaládba. A Sashiko páros textúrált számlapja egy japán szövésmintát idéz. Igazán vidám a világoskék és rózsaszín számlap. Áruk 24.000 svájci frank acél indexekkel és 28.000 gyémánt órajelölőkkel.