Ha a modern óragyártás csúcsát keressük több szálon indulhatunk és egészen biztos, hogy egy konkrét „nyertest” nem fogunk tudni kinevezni a végén. Az egyik terület ahol kiemelkedhet egy márka az az anyaghasználat. Kik értenének jobban a különleges anyagokhoz, mint az Hublot? Azzal kezdték, hogy gumiszíjat raktak aranyórára, eleinte ennek már csak puszta gondolatától is szédültek olyan elszigetelt márkáknál, mint a Patek Philippe, de láss csodát, náluk is van már gumiszíj arany tokon. Az Hublot legújabb hatalmas dobása a színes zafírból készült tok és csat. Ezt senki sem tudta megoldani ezidáig. Csupán átlátszó zafír tokok voltak az Hublot kínálatában is.
43 milliméter átmérőjű a Big Bang Integrated Tourbillon Full Blue Sapphire tokja. Sötétkék színt kapott, de olyan különleges az árnyalat és az anyag kombinációja, hogy továbbra is nagyon átlátszó maradt, anélkül, hogy vesztett volna a szín telítettségéből. Mindenhol teljes egészében homogén egyaránt a tok és a csat is. Nem véletlen, hogy csupán 10 darab készül az órából, hiszen ezt megugrani egyszer is komoly teljesítmény. Nem kicsi óra, hiszen mégiscsak egy Hublot, ahol tudjuk, a 43 milliméter csuklón nagyobb, mint hinnénk, mégis elképesztően kényelmes viselet. Hiába a zafírkristályok tulajdonsága, hogy lassan veszik át a hőt, ez a zafír tok és csat hamar átveszi a viselő testhőjét és jó súlyelosztása végett eggyé válik a csuklóval.
Ha mindez nem lenne elég, a márka egyik legérdekesebb szerkezetét találjuk a tokban. A HUB6035 saját, tourbillon gátszerkezetes werkje kevés másik mechanikához fogható. Rendkívüli tudatosságról ad számot, hiszen minden egyes alkatrésze azzal a céllal lett tervezve, hogy az Hublot jellegzetes jegyeit felhasználva kápráztasson. A Big Bang extravagáns tokformájához tökéletesen passzol a szerkezet járata és hídjai, mindezt anélkül, hogy elvenné a hangsúlyt minden másról az órában. 72 órás járástartaléka tökéletessé teszi napi viseletre is, úgysincs senki aki levenné ezt az órát, ha sikerül megkaparintania egyet, már akikkel én találkoztam. Szintén mindennapi használatra buzdít a tény, hogy a zafír, akárcsak a kerámia, karcolhatatlan. Ez az óra az idők végezetéig ugyan így fog festeni. 550.000 eurós ára meredek, de szerintem igazolható.
Mást is mutatott be a márka az idei Watches & Wonders rendezvényen, ezek mind különlegesek a maguk módján. Kezdésnek a Masterpiece, rövidebb nevén MP kollekció új darabját hozták elő. Itt is érdekes volt a tok, de mégis a szerkezet az ami a legtöbb szót érdemli. 50 darabra limitált a Big Bang MP-13 és mindent belezsúfoltak amit házon belül képesek voltak elérni az Hublot modern szerkezet gyárában. 44 milliméter átmérőjű a tok, de ez ne tévesszen meg senkit, hatalmas óráról szó. Érdekes formája optikailag és az igazat megvallva, fizikailag is nagy, de biztos lehet találni két pontot a tokon ami között 44 milliméter a távolság. 16,7 milliméter vastag, ami a 44 mellé már túl vastag lenne, de ez tényleg nem 44 milliméteres, így nem hat túlságosan magasnak. Főként szatén hatású az acél tok, de itt-ott polírozott élek vezetik a szemet.
6 óránál nehéz nem észrevenni a dupla tengelyes tourbillon gátszerkezetet. Míg egy alap tourbillon, ami a zafír tokban is van, csak körbe forog, egy dupla tengelyes megoldás mindenhonnan körbejárja saját középpontját. A tok és az azt lefedő zafírkristály is úgy lett tervezve, hogy minél nagyobb rálátást biztosítson a gátszerkezetre. Nem ez az MP-13 egyetlen trükkje. Dupla retrográd mutatókkal jelzi az időt. Mind az óra, mind a percmutató retrográd, azaz nem tesznek egy teljes kört a számlap körül, csupán a félköríves skálák fölött haladnak. A percmutató értelemszerűen óránként, az óramutató pedig minden nap kétszer visszaugrik a skála elejére. Ez rendkívül látványos és a már említett tourbillont is szabadon hagyja.
Ezek mellett a már létező Big Bang Unico Golfból is jelent meg új színösszeállítás. Igazán sportos az összhatás és nagyon könnyű a karbon toknak hála.
Szintén teljesen karbon a most debütált Hublot Big Bang Integrated Tourbillon Full Carbon is. Ez lényegében a zafírtokos modell szénszálas testvére. Mindenben egyeznek kivéve az anyaghasználatot. A felhasznált karbon ezüstös, fényesen csillog, de nem akar acélnak látszani. Elképesztően könnyű az óra, kicsivel nyom csak többet, mint 40 gramm. Másabb az ebben használt szerkezet is, specifikáció azonosak, de csapágylemezei követik az anyag textúrája által festett négyzetes formákat.
Megjelent az Hublot Classic Fusion Chronograph Orlinski is, méghozzá titánban. A különleges formájú tok megőrizte minden eleganciáját és némi sportos hangulattal bővült a stoppernek hála.
Square Bang újdonságok is voltak. Lett női méret gyémántokkal vagy nagyon sok gyémánttal, kinek mi tetszik. Hasonló volt a tematika a férfi modelleknél is. Gyémánt gyémánt hátán. Bagett, nem bagett, kicsi, nagy, sok vagy kevés, a lényeg, hogy minden is van. Míg a gyémánt hegyek inkább elegáns hangulatot árasztanak, addig a kerámia tokos változatok meglepően sportosak.
Utoljára hagytam talán a legsportosabb modellt. Míg a golfozáshoz készített órát inkább levenném ha már indulok haza golfpályáról, addig a Spirit of Big Bang Yellow Magic élénksárga vidámságát sugározhatná golfpályán innen és túl. Az Hublot kerámia tokjainak különlegessége a szokatlanul telt szín. Ezúttal is szinte világít az élénk nap sárga tok. Egyszerűen zseniális menyire vidám az egész óra, pedig se lufik, se puzzle a számlapon.