Az Arnold & Son egy kis márka, ennek ellenére sok nagy dobása volt már. Például a true beat szerkezete, amit egészen bonyolult megtervezni, viszont az egyik legnagyobb órás felvágás amikor másodpercenként lép az órád mutatója de nem egy gombelem hajtja, hanem egy nagyon kifinomult werk. Most a 2023-as Watches & Wonders rendezvényre két újdonságot hoztak el és egy, még tavaly novemberi limitált kiadás is akadt a fiókban.
Egyedülálló az Ultrathin Tourbillon Gold, hiszen benne a világ egyik legvékonyabb tourbillon szerkezete található. Az óra rózsaarany tokja mindössze 8,3 milliméter vastag, a szerkezet pedig csupán 2,97 milliméter magas. Ezeket a méreteket már elismernénk egy alap werk esetében is, de így, hogy egy tourbillonról van szó, egészen más szintet üt meg a márka. Egyértelmű, hogy a különleges, állandó forgásban lévő gátszerkezetből kellett először lefaragni. Ezt olyan tudatosan tették, hogy a folyamat közben még arra is fordítottak időt, hogy a ketrec formája több dologra is utaljon. Legfeltűnőbb a horgonyvilla, de az egész alkatrész kísértetiesen hasonlít a hajókon navigálásra használt szextánsra. Nem áll meg itt kiemelkedő részletek sora. A két rugóház már páraknak elárulhatta, hogy hosszú a járástartalék, de a 100 órás ígéret tényleg túltesz mindenen amit egy 3 milliméternél vékonyabb szerkezettől elvárhatunk.
Szintén idei újítás a platina tokos Globetrotter. Ez a 45 milliméter átmérőjű modell vizuálisan semmit sem változott az acél változathoz képest, kézbe véve máris látványosabb a különbség. A nehéz platina a modern óragyártás egyik csúcs anyaga. Mindig a zászlóhajóként funkcionáló modellek készülnek ebből a fémből. Más értékes matéria is megjelenik, a látványos híd, ami szó szerint áthidalja a számlapot, fehérarany. Közepén egy kővel, ami a hosszú órákon át kézzel festett földgömb fölött áll.
A felhasznált zománcba finom, fényes port kevertek, hogy a vízhez leginkább hasonlító végeredményt hozzanak létre. Globetrotter, azaz világjáró, egyértelmű hát, hogy világidős óráról van szó. Nem is tévedünk ezzel következtetéssel, de a világidő leolvasása nem a legegyszerűbb és alap földrajztudást feltételez. A helyi időt a számlap peremén lévő, piros nyilakról lehet leolvasni, míg a világidőhöz képzeletben el kell helyeznünk magunkat a térképen és azt a pozíciót rávetíteni a 24 órás skálára.
Igaz nem éppen újdonság, de a magazinban nem esett még szó a limitált Arnold & Son Nebula Gold-ról. Ez az „alap” Nebula különkiadása arany tokban. Erős túlzás az alap kifejezés, hiszen a Nebula A&S5201 szerkezete külön ehhez a modellhez készült. Sok áttört számlapos órával ellentétben itt nem csak eltüntették a számlapot, kicsit kidíszítették a felső hidakat és hazamentek pihenni, hanem alapjaiban változtatták meg a mechanika konstrukcióját, hogy minél látványosabb legyen a számlapi oldalról. 88 darab készült 41,5 és 38 milliméteres tokokban, még tavaly novemberben. Nem kell elkeseredni, biztos akad még egy-két darab ha valaki utánakérdez, egy legalábbis biztosan volt még itt Genfben.