A Trilobe egy apró francia márka, akik Svájcban készítik egyedi óráikat. Nem csak kicsik, de fiatalok is. Gautier Massonneau 2013-ban kezdte építgetni a márkát, ami hivatalosan 2018-ban startolt el. Sok hasonló sztorival ellentétben, Massonneau nem rendelkezik órás háttérrel, pénzügyi szférából jött. 5 éves létezésük óta igazból csak három órát készítettek. Ennek a három modellnek jelennek meg különböző változatai évről-évre. Idén egy gyémántos újdonsággal készültek a Watches and Wonders-re.
Nagyon változó volt, hogy a márkák mennyi és milyen horderejű újdonsággal készültek a legnagyobb órás expóra. Kis márka lévén a Trilobe-tól senki sem várta, hogy eget rengető hírekkel nyissanak, de az egyetlen újítás amit hoztak nem volt lehengerlő, legalábbis nem elsőre. A Trilobe Une Folle Journée Diamant volt az egyetlen újdonságuk, ami csak egy létező modell teleszórva gyémántokkal.
Az Une Folle Journée kollekció az márka alap koncepcióját lendíti át a harmadik dimenzióba. Minden Trilobe óra lényege, hogy az időt nem megszokott mutatókkal jelzik, hanem három tárcsával. Értelemszerűen, találunk óra, perc és másodperc tárcsát, melyeket statikus „mutatók” segítségével olvasunk le. Elsőre bonyolultnak tűnhet, de meglepően egyszerű. Csak meg kell nézni hol állnak a tárcsák a jelölőkhöz képest.
Ez az első, Les Matineux modelleken a legegyszerűbb. Itt három, a márka logóját is adó, trefoil alakzat mutat a tárcsákra.
A később megjelent, második kollekció, a Nuit Fantastique esetében már letisztultabb a kép, ezért nehezebb lehet megtalálni a jelölőket. Ezen a tárcsákat tetejükről kell leolvasni. A képen fél négy lesz nemsokára.
Végül, a legfrissebb Une Folle Journée mindezt érdekesebbé teszi azzal, hogy a tárcsákat térben is eltolja. A zafír dóm alatt egymástól távol forognak a megemelt tárcsák, melyeket a 6 óra körüli piros jelölő segít leolvasni. Mindhárom kollekció esetében az óramutató járásával ellentétes irányba forognak a tárcsák.
Az Une Folle Journée Diamant 18 karátos rózsaarany vagy platina tokja 40,5 milliméter átmérőjű és 17,8 milliméter magas. Utóbbiból 10,2 millimétert csak a domború zafírkristály tesz ki. Ahhoz, hogy a drágakövek súlyát elbírja a szerkezet, egy speciális alumínium és magnézium ötvözetet kellett használniuk a tárcsákhoz. Ezzel elérték, hogy a szerkezet járástartaléka maradt 48 óra, akárcsak az egyszerűbb modelleken. Közelről vizsgálva feltűnik, hogy a gyémántok nem szokásos foglalatban vannak, hanem oldalról egymást támasztják. A gyártás során a körívek peremén egy rést vágtak ahol behelyezték a kövek, majd lezárták azt. Az óra ára 160.000 euró rózsaarany tokban és 170.000 platinában. Mindkettő aligátorbőr szíjon érkezik.