Louis Moinet sok szempontból egy lapon említhető Abraham-Louis Breguet-vel. Moinet találta fel a magas frekvenciájú kronográfot 1816-ban, ami 30 Hz-es frekvencián ketyegett. A Chronometry Society of Paris elnökeként 8 éven át együtt dolgozott Breguet-vel. Napoleontól, Thomas Jefferson-ig számos korabeli hírességnek készített órát. Ezt az érdekes és óratörténelmi szempontos igen fontos örökséget őrzi és viszi tovább a mai napig is a Louis Moinet márka. Idén, többek között, egy tourbillon kronográfot mutattak be a Watches and Wonders expón.
Az új Impulsion tökéletesen demonstrálja, merre halad a márka az utóbbi években. Lenyűgözni akar, de nem akárhogy. Nem a polírozott arany fényével vagy egy extrém tokformával ragadja meg a figyelmet, hanem a végletekig kiaknázott klasszikus óragyártással. Olyan mechanikus szerkezeteket készítenek, melyeket más meg sem próbál, miközben követik kategóriájuk trendjeit, nem riadnak vissza a gumiszíjól és tokjaik sem egyszerű öltönyóra formák. A nem létező számlap ellenére egészen egyszerű leolvasni az órát, hiszen megszokott jelöléseket alkalmaztak. Két, egymással átellenes segédszámlapja a kronográfnak elveszni látszik az alkatrészek közt, de a sötétített zafír skáláiknak hála eleget tesznek rendeltetésüknek. 9 óránál a kismásodperc, míg 3 óránál a stopper 30 perces gyűjtője kapott helyet.
6 óránál látjuk szerkezet ékkövét, a flying tourbillont. Ez egyike a számtalan létező tourbillon változatnak. Annyiban tér el egy szokványos tourbillon gátszerkezettől, hogy nem két ponton van rögzítve, csak egy helyen, legtöbbször az alsó csapágylemez felől, így a viselő szemszögéből semmilyen felfogatás sem látszik. Minden ilyen módosított tourbillon egy céllal készül, hogy látványosabbá tegye az egyébként is lenyűgöző gátszerkezetet. Az alap tourbillon és annak minden válfaja, az óra gátszerkezetére ható gravitációs erőt hívatott ellensúlyozni, azzal, hogy állandó mozgásban tartja az egész gátszerkezetet. Ez a zsebórák idejében még talán hasznos lehetett, de karóráknál, már okafogyott. Ellátja ezt a feladatot saját csuklónk, ahogy a nap során mozgatjuk. Ám, a komplikáció megmaradt, hiszen továbbra is kiváló órásmestert kívánt megtervezése, valamint látványos.
Önmagában is megállná helyét egy flying tourbillon, de a Louis Moinet Impulsion Tourbillon Chronograph különlegessége, hogy az LM114 szerkezet ötvözi a tourbillont és a kronográfot. Utóbbi ráadásul egy monopusher, azaz egyetlen gombbal vezérelhető, de ez már csak hab a tortán. A szerkezetet a Concepto-val közösen tervezte márka. A több, mint 300 alkatrészből sokat teljesen az alapoktól kellett megtervezni, hogy működőképes legyen a koncepció. Egyik legnagyobb feladat a két komplikáció megfelelő energiaellátása volt. Végül két különálló rugóval oldották meg, melyek egyszerre adják le energiájukat, hogy 96 óra járástartalékot biztosítsanak. Ez jóval több, mint a szintén flying tourbillon gátszerkezetes, monopusher kronográf, Roger Dubuis RDDBEX0361 werk. De, felülmúlja a hasonló szerkezetű Audermars Piguet Code 11.59-et is. Látszik tehát, hogy nem elsőként gyártottak ilyen szerkezetet, de megpróbálták minél inkább kiaknázni annak lehetőségeit.
Egy teljesen új, 42,5 milliméter átmérőjű tokba került mindez. Áttört fülek és szögletes vágásokkal tűzdelt ráma teszi modernné a meglepően hordható formát. Persze, nagy óráról van szó, de nem esett át a ló túloldalára, a szerkezet így szépen kitölti a tokot. Titánból készült a tok, de egy 18 karátos rózsaarany burkot kapott. Így könnyebb, mintha tömör arany lenne. Természetesen limitált kiadás. 28-28 darab készült fekete és kék kiemelésekkel, valamint 3 darab kék és narancssárga részletekkel. Minden változat aligátorbőr szíjon érkezik 130.000 Svájci frankos áron.
Galéria: