2020-ban nagy port kavart a Mido Ocean Star Decompression Timer megjelenése. Akkor nagyon ki volt éhezve a közönség színes órákra és a Mido pont ezt nyújtotta. Igaz, most is rendszeresen epedezünk színekért, de szerencsére már nagyobb a választék ha valaki színes órát szeretne.
Érdekes a Decompression Timer megoldása. Ez egy tényleg nagyon színes és nem kevésbé zsúfolt számlap. Ha jobban megnézzük, nem kell Thalész-tétel a leolvasásához, de az összkép mindenképp zavaros. Nevéhez hűen, a belső gyűrűk segítenek egy búvárnak könnyen időzíteni a dekompressziós állomásokat. Mély merülés esetén, a keszonbetegség elkerülése végett, nem szabad túl gyorsan a felszínre emelkedni. Egy nagy nyomású térből egy kisebb nyomásúba térbe megy vissza az ember és ehhez a testünknek fokozatosan kell alkalmazkodnia. Magas nyomáson a különböző belélegzett gázok oldékonysága megnő, így hamar a véráramba kerülnek. Szépen fokozatosan kell visszajönni a felszínre, különben ezek a gázok nem távoznak a vérplazmából és buborékokat alkotva blokkolják a sejtek oxigénellátást. Súlyos esetekben halálhoz vezethet a dekompressziós betegség. Legtöbbünk nem fog komoly mélységbe merülni Mido órákkal, így csak egy jópofa ötlet, hogy érdekesebbé tegyék a számlapot.
A korábbi, 2020-ban bemutatott Mido Ocean Star Decompression Timer csak a fent említetteket tudta, most egy GMT funkcióval bővül az óra. Ez tovább sűríti a megjelenést, ami szokatlan, de összességében koherens képet alkot. Egészen biztos, hogy vannak akik egyenesen irtóznak ettől a megjelenéstől, de biztos, hogy van mögötte kereslet, hiszen a Seiko 5 Kosuke Kawamura limitált kiadást is elkapkodták. A bűvárlünettát immár a 24 időzóna városai uralják, továbbra is megmaradt a szokásos búvár osztás is, de valamivel nehezebb már leolvasni. A dauphine formájú mutatók középen törtek, így szinten minden helyzetben könnyű lesz leolvasni az időt, nagy a kavalkád, de a mutatók nem annyira olvadnak bele. A GMT mutató mindkét megjelent színösszeállításban piros. Kérhetjük a színesebb, kék által dominált verziót, vagy van egy visszafogottabb, fekete alapra építő.
Ha már feljött egyszer a Seiko 5, most is hivatkoznék rá. Ott is megjelent a nemrég a GMT verzió, de az egy úgynevezett “office” GMT, azaz a GMT mutató tudjuk külön állítani a többihez képest. Ezzel szemben egy “flier” vagy “travel” GMT esetében a helyi óramutatót lehet óránként léptetni, a szerkezet megállítása nélkül. Utóbbi került az új Mido-ban, tehát “igazi” GMT. A werk Caliber 80 névre hallgat. Nem meglepetés, hogy a Powermatic 80 világidős változatáról van szó. 80 óra járástartalék, 3 Hz és Nivachron hajszálrugó, ami jobban ellenáll a mágneses erőknek. Március 15.-től lesz elérhető az új modell. “Special edition”, vagyis különleges kiadás, de arról nincs információ, hogy limitált lenne. 1270 svájci frank az óra ára és gumi vagy milanese szíjon érkezik.