Art of Fusion is lehetne az új Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer modellek szlogenje, csak azt már foglalta az Hublot. Üde frissítést kapott a világidős Aqua Terra termékcsalád több színnel és kevesebb acéllal.
2017-es bemutatása óta lényege nem változott, de részletei megújultak az Aqua Terra Worldtimernek. 2019-ben jelent meg az az alapmodell amelyre a mostani újdonságok is építenek. Ez már tett egy lépést az elegáns szegmensből a sportosabb felé, amit most a kerámiával és titánnal turbózott modellek továbbvisznek. Továbbra is nagyon sokoldalú maradt, hiszen éppen annyira sportos, hogy rövidnadrággal is megállja helyét, de egy elegánsabb eseményen se fog kilógni a sorból. Mindig is ez volt az Aqua Terra kollekció lényege, egy letudós óra, ami jól tud működni ha valaki csak egy órát venne minden helyzethez.
Az alapok megegyeznek mindhárom új modellen. Maradt a megszokott, mai sztenderdek alapján nagyobb, 43 milliméter átmérőjű és 14,1 milliméter vastag tok. Hosszában mért tokfültávolsága 50 milliméter ami ehhez az átmérőhöz baráti. Természetesen, megtaláljuk a márkára jellemző lyre, csavart tokfüleket és a könnyen használható, nagy koronát is. Utóbbi fontos tulajdonság, hiszen minden funkciót erről érünk el. Nincsenek rejtett gombok, így a vízállóság is magabiztos 150 méter lehet, menetes koronával és hátlappal. Mint minden modern Omega, ez is ellenáll 15.000 gauss mágneses erőnek. Ez egészen magas szám, tizenötszörösen túlteljesíti az idén kifutott Rolex Milgauss-t, amit éppen a mágneses ellenállásával reklámoztak.
A két zöld számlapos modellt csak a gumiszíj vagy az acél csat különbözteti meg. Széles zöld kerámia rámájuk teljesen új a termékcsaládban. Mutatóik és indexeik 18 karátos Moonshine aranyból készültek, valamint a városok nevei is arany színnel festettek. London, mivel itt található a központi időzóna (GMT), pirossal festett. Szemfüleseknek feltűnhetett, hogy a közép-európai időzónát nem a megszokott Párizs, Róma vagy Genf jelöli, hanem az Omega főhadiszállásának helyet adó Bienne. Gumiszíjon 11.500 euró a modell ára, míg acél csaton 11.800.
Szintén eddig nem látott újdonság az Aqua Terra Worldtimerek közt a titán tok. Teljesen titánból készült a tok, a csat és még a számlap is. Pontosabban a számlap alapja is egy titán lap. Amellett, hogy a titán hipoallergén, az acélhoz képest jóval könnyebb is, így kényelmesebb viseletet biztosít. Minden márka titánja kicsit más, akárcsak az arany. Más árnyalatot vesz fel, van amelyik kissé barnás, míg az Omegáé szürkébbnek tűnik. Tartva a monokróm sémát, itt a kerámia ráma is sötétszürke. Ez a modell 13.300 euróért elérhető.
Mindhárom modell osztozik a zafírhátlap mögött ketyegő 8938 szerkezeten. Ez az Omega bevált, modern, 89-es architektúrára épít, 60 óra járástartalékkal. Mindhárom óra a márka állandó kínálatához csatlakozik.